W czwartek 16 czerwca w Warszawie, po mszy świętej w Archikatedrze Warszawskiej, wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy z nich usytuowany był przy kościele akademickim św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Głównym elementem jego było zdjęcie z granicy polsko-ukraińskiej. Widać na nim przechodzących do Polski uchodźców. W centrum zdjęcia są dwie przytulone osoby.
– Ta scena przypomina nam o tym, co obecnie dzieje się u naszych braci, u naszych sióstr na Ukrainie. O tej tragedii, której ludzie tam doświadczają – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rektor kościoła.
– Jednocześnie wskazuje na postawę chociażby nas, Polaków, gdzie w tak piękny i dojrzały sposób zareagowaliśmy i przyjęliśmy ludzi, którzy uciekają przed tą straszną tragedią wojny – dodał.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: To ostatnia szansa na takie zakupy! Gigantyczna wyprzedaż roślin po sezonie wiosennym
Ksiądz kanonik Mateusz Gawarski zwrócił uwagę, że Polacy potrafili otworzyć serca, domy i granice, aby przyjąć tych, którzy najbardziej teraz potrzebują pomocy.
Zdjęcia były centralnymi punktami pozostałych ołtarzy znajdujących się na trasie procesji. Drugi mieścił się przy kościele seminaryjnym. Ukazywał zdjęcie z historycznej procesji z hasłem: „Synod. Wspólna droga”.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Warszawy. Oto pomysły, które Cię zaskoczą! [TOP 10]
Fotografia trzeciego ołtarza, który znajduje się przy pomniku kardynała Stefana Wyszyńskiego, pochodzi z obchodów Millenium Chrztu Polski. Czwarty ołtarz był na placu Piłsudskiego, gdzie procesja miała swój koniec. Tam na tle biało-czerwonej flagi widniało hasło: „Pokój wam”.