Jak walczyć z brakiem pracy?

i

Autor: Materiały Prasowe Jak walczyć z brakiem pracy?

Co robić na bezrobociu?

2018-08-01 12:21

Od dłuższego czasu masz problem ze znalezieniem nowej pracy? Nie masz odpowiednich kwalifikacji, by zdobyć zatrudnienie w interesującej Cię branży? Zobacz co możesz robić jako osoba bezrobotna i jak wykorzystać czas wolny na to, by zdobyć wartościowe umiejętności!

Co to bezrobocie?

Bezrobociem nazywa się sytuację, gdy dana osoba zakończyła tok nauczania, jest zdolna do pracy i gotowa podjąć się jej wykonywania, lecz nie może ona znaleźć zatrudnienia.

Jak walczyć z brakiem pracy?

Odpowiedzią na brak pracy jest... podjęcie zatrudnienia. Lecz jak zmienić swoją sytuację, przestać być osobą bezrobotną i otrzymać propozycję pracy? Przede wszystkim należy aktywnie szukać zatrudnienia! Co jeszcze możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse i skuteczność w znalezieniu nowej pracy?

  • Zarejestruj się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna – pozwoli Ci to na dostęp do ubezpieczenia w razie ewentualnej choroby czy wypadku oraz otrzymasz pomoc od doradcy zawodowego. Poinformuje Cię on nie tylko o ciekawych ofertach pracy, ale również poleci Ci kursy oraz szkolenia (które dla osób bezrobotnych często są bezpłatne) podnoszące kwalifikacje zawodowe.
  • Szukaj pracy w specjalnie stworzonych do tego serwisach internetowych – przykładem takiego miejsca jest strona Pracuj.pl. Na tym portalu znajdziesz nie tylko oferty pracy skierowane do wykwalifikowanych specjalistów, ale również osób dopiero rozpoczynających swoje życie zawodowe lub z krótkim stażem pracy.

Szukaj pracy w specjalnie stworzonych do tego serwisach internetowych

i

Autor: Materiały Prasowe Szukaj pracy w specjalnie stworzonych do tego serwisach internetowych

  • Weź udział w Targach Pracy – poszukiwania przez internet to jedno, ale biorąc udział w takich wydarzeniach masz możliwość bezpośredniego kontaktu i porozmawiania z zatrudnionymi w interesującej Cię firmie pracownikami. A kto wie, może spotkasz swojego przyszłego szefa podczas Targów Pracy?
  • Nie bój się stażu – wiele firm oferuje kilkumiesięczne staże dla osób w trakcie lub tuż po zakończeniu studiów oraz dla ludzi, którzy są na poważnie zainteresowani rozwojem zawodowym i pracą w danej branży. Warto spróbować i wysłać dokumenty aplikacyjne, by wziąć udział w płatnym stażu oraz, przy okazji, zdobyć nowe umiejętności przydatne w późniejszej karierze.
  • Uczestnicz w kursach zawodowych i szkoleniach – zapytaj w najbliższym Urzędzie Pracy czy w Twoim mieście organizowane są kursy pomagające w zdobyciu umiejętności pozwalających na wykonywanie pracy w innej niż dotychczas branży lub szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Nie przejmuj się finansami – takie kursy często darmowe!
  • Zadbaj o swój rozwój – masz teraz dużo czasu na to, by się rozwijać, czytać motywujące książki czy publikacje naukowe. Nie zapomnij również o swoim hobby, które może być Twoją motywacją podczas poszukiwania zatrudnienia.

Zadbaj o swój rozwój

i

Autor: Materiały Prasowe Zadbaj o swój rozwój

  • Aktywnie wykorzystuj wolny czas – bez stałej pracy możesz narzekać na brak zajęć. Zamiast tego, wykorzystaj czas wolny na wszystkie zajęcia i czynności, których nie mogłaś/-eś wykonywać w trakcie zatrudnienia. Zacznij biegać, nadrób książkowe i filmowe zaległości lub po prostu spaceruj po mieście. Może to właśnie podczas takich czynności, przez zupełny przypadek, wpadnie Ci w oko ogłoszenie w sprawie pracy i znajdziesz zatrudnienie?

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki