Skatepark pod Kopą Cwila to było miejsce kultowe nie tylko na Ursynowie, ale i w całej Warszawie. Zbudowany własnymi siłami wabił młodych ludzi z całego miasta. Szaleli na deskorolkach, ale pojawiali się też wrotkarze, wielbiciele BMX-ów i hulajnóg. Do czasu: w świetle prawa był nielegalny, więc w 2014 r. został zrównany z ziemią i zlikwidowany. Od tego czasu trwała walka o jego przywrócenie. Wielbiciele niezwykłych akrobacji walczyli o to miejsce z urzędnikami i okolicznymi mieszkańcami. Ci drudzy woleli w tym miejscu park i sadzawkę, a dla tych pierwszych - skatepark i pumptrack to były pojęcia (i inwestycje) kompletnie nieznane.
Rower miejski powraca do stolicy! Wiemy, kiedy to się stanie!
Dopiero budżet obywatelski pozwolił na osiągnięcie przełomu: dogadano się z mieszkańcami, rozpisano przetarg na zwycięski projekt. Wg specyfikacji skatepark ma składać się z 18 przeszkód: quaterów, bumpów, grindboxów, manual pada, wall ride'a z bankiem, wulkanu, pole jama, włazów, funboxa i cornera. Pumptrack ma mieć wymiary 36x18 m i górki do wysokości 0,9 m. Wykonawca będzie musiał też zapewnić montaż małej architektury: ławki - 4 szt., kosze na śmieci - 2 szt., tablice z regulaminem - 2 szt. oraz montaż oznakowania informującego, że projekt został wykonany w ramach budżetu partycypacyjnego.
Zewnętrzna promenada wokół PGE Narodowego znowu otwarta! Można jeździć, biegać, szaleć!
Niestety, przetarg nic nie załatwi, jeśli... nikt sie nie zgłosi. Przy drugim przetargu sytuacja się powtórzyła. Zaczęto wręcz mówić o "klątwie Kopy Cwila". 30 kwietnia Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił trzeci przetarg. Czy przełamie on wreszcie przełamie tę klątwę? Czy znajdzie się wreszcie wykonawca, którzy wybuduje skatepark i pumptrack pod Kopą Cwila? Podobno do trzech razy sztuka, więc może się uda?
Otwarte galerie = fantastyczne zakupy? Możesz się bardzo mocno zdziwić i rozczarować!
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.