Największym puntem noclegowym dla uchodźców będzie Centralny Ośrodek Sportu Torwar. Specjalnie przygotowane łóżka polowe będą w stanie pomieścić aż 500 osób. - Do ośrodka dotarły już pierwsze osoby szukające pomocy - poinformowała Ewa Filipowicz, rzecznik prasowa Wojewody Mazowieckiego. Dodatkowo, w hali Torwar każdego dnia w godz. 7-18 zbierane są dary rzeczowe które zostaną przekazane właśnie uchodźcom z Ukrainy.
Kolejnym dużym punktem jest Arena Ursynów przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego. - Jest 260 miejsc noclegowych. Do punktu dowożone są dary, które zbierane są w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy. Dodatkowo na miejscu jest też food truck zapewniający ciepłe posiłki uchodźcom - mówi Kamila Terpiał, rzecznik prasowa Ursynowa. Dziś na Kabatach, przy „Hali Tesco” został uruchomiony punkt, w którym zbierane są nowe pidżamy oraz bielizna dla osób śpiących w Arenie Ursynów.
Polecany artykuł:
Równie ważnym miejscem na mapie stolicy jest PGE Narodowy. Tam, codziennie w godz. 8-19 osoby z Ukrainy będą mogą się zaszczepić bez zapisów. Skierowania wystawiane są na miejscu.
Warszawa włączyła się w pomoc Ukrainie także politycznie. Wczoraj podczas sesji rady miasta, radni zdecydowali się zakończyć partnerskie kontakty z rosyjskimi miastami. - Warszawa zerwała współpracę z Moskwą i Petersburgiem w geście solidarności z Ukrainą. Współpraca była martwa od kilku lat. Kością niezgody były m.in. nieruchomości które bezprawnie były zajmowane przez Federację Rosyjską - mówi Monika Beuth-Lutyk, rzecznik prasowa Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.