Zdaje się, jakby w ostatnim czasie nasiliła się plaga prób samobójczych, zarówno tych udanych, jak i nie. Przed weekendem Polską wstrząsnęła śmierć 10-letniego Fabianka, którego rodzice znaleźli w mieszkaniu w Dzień Dziecka. Wcześniej, 23-letnia Karolina starannie zaplanowała sposób, w jaki chce umrzeć. Młoda dziewczyna mieszkała na Gocławiu. By umrzeć, przyjechała na Ursynów, przeszła półtora kilometra lasem, i powiesiła się na wybranym drzewie.
ZOBACZ TEŻ: Tragedia nad Zalewem Zegrzyńskim. Skoczył na główkę do wody i stało się najgorsze
Około 30-letni mężczyzna z powiatu warszawskiego-zachodniego również postanowił targnąć się na swoje życie. Był piątek, 4 czerwca. Dochodziła północ. Sposób, w jaki mężczyzna chciał umrzeć, wywołuje ciarki na całym ciele. Na szczęście w porę, na jego drodze stanęli policjanci ze starobabickiej komendy.
- Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego starobabickiej komendy zauważyli na jednym z parkingów leśnych zaparkowany pojazd. Okazało się, że wnętrze samochodu wypełnione jest spalinami, a w środku na miejscu kierowcy siedzi mężczyzna - przekazała asp. Marta Dymek.
Widząc, co się dzieje, mundurowi postanowili działać. W walce o ludzkie życie każda sekunda jest na miarę złota. Funkcjonariusze udzielili niezbędnej pomocy mężczyźnie i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Medycy przetransportowali niedoszłego samobójcę do szpitala.
Polecany artykuł:
Samobójstwo nie jest jedynym rozwiązaniem problemów. Policja przypomina, że są instytucje i organizacje, które pomagają osobom w trudnej sytuacji życiowej, na przykład:
- Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
- Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01-czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00, dyżury psychologów: w poniedziałki i wtorki, dyżury psychiatrów: w czwartki i piątki, seksuolog: środa. Nie chcesz rozmawiać? Napisz do nas: [email protected]
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, gdzie wsparcie prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która bezpłatnie pomaga dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny. W telefonie zaufania pracują psycholodzy i pedagodzy – konsultanci. Jesteśmy profesjonalnie przygotowani do świadczenia pomocy psychologicznej przez telefon oraz online https://116111.pl/