Dramat w centrum Warszawy. 29-latek znęcał się nad matką i 12-letnią siostrą

i

Autor: KSP

GORZKO POŻAŁOWAŁ

Dramat w centrum Warszawy. 29-latek znęcał się nad matką i 12-letnią siostrą

2025-04-14 8:15

29-latek z warszawskiego śródmieścia znęcał się nad 50-letnią mamą i 12-letnią siostrą. To nie był pierwszy raz, już wcześniej wykazywał zachowania agresywne wobec domowników. Policjanci wydali wobec 29-letniego oprawcy nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do ofiar.

Warszawa, Śródmieście. 29-latek znęcał się nad matką i siostrą

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego oraz dzielnicowi ze Śródmieścia podjęli interwencję w jednym z mieszkań, gdzie od dłuższego czasu dochodziło do przemocy psychicznej. 29-letni mężczyzna znęcał się nad swoją 50-letnią matką i 12-letnią siostrą. Zatrzymali agresora i przeprowadzili niezbędne czynności na miejscu zdarzenia.

Zatrzymany 29-latek trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości mężczyzna wykazywał już zachowania agresywne wobec domowników, co dodatkowo zaniepokoiło funkcjonariuszy. Ofiarami przemocy zaopiekowali się interweniujący policjanci. Zebrane materiały jednoznacznie potwierdziły, że kobieta i jej córka doświadczają przemocy ze strony 29-latka.

Czytaj dalej pod materiałem wideo.

Mieszkanie w Warszawie stanęło w płomieniach! Szokujący widok

Nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się

W trosce o bezpieczeństwo ofiar wobec 29-latka wydano nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania. Mężczyzna nie może również zbliżać się do swojej matki i siostry na odległość mniejszą niż 100 metrów, ani kontaktować się z nimi w jakikolwiek sposób. Dodatkowo, oprawca ma zakaz zbliżania się i kontaktowania ze szkołą, do której uczęszcza 12-latka.

Nad przestrzeganiem tych nakazów i zakazów czuwają śródmiejscy dzielnicowi. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia, mężczyzna poniesie surowe konsekwencje prawne.

Gdzie szukać pomocy?

Prawo stoi po Twojej stronie! Jeśli jesteś ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia zadzwoń pod numer alarmowy 112. Masz również prawo do złożenia na Policji lub w prokuraturze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osobę, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

W razie doznania obrażeń ciała zgłoś się do lekarza w celu udzielenia pomocy medycznej, możesz zażądać wystawienia bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie.Jeżeli potrzebujesz rozmowy, bezpłatnej porady prawnej, wsparcia psychologicznego albo udzielenia informacji o miejscach pomocy w Twojej najbliższej okolicy zadzwoń pod numer:

  • 800 120 002 - telefon Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", połączenie jest bezpłatne, możliwe całodobowo, 7 dni w tygodniu, przez cały rok (także w święta) lub napisz maila na adres: niebieskalinia@niebieskalinia.info; 
  • (22) 668 70 00 - Poradnia telefoniczna  Ogólnopolskiego Pogotowia  dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP,  czynna w godzinach 12.00 - 18.00. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej lub napisz maila na adres: poradnia@niebieskalinia.pl
  • 600 07 07 17 - całodobowy, interwencyjny telefon Fundacji Centrum Praw Kobiet, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej
  • 888 88 33 88 - przeciwprzemocowy telefon dla kobiet Fundacji Feminoteka, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej. Działa także specjalna aplikacja Avon Alert, z której kobiety mogą korzystać również poza godzinami pracy telefonu.
  • 537 375 505 - telefon Fundacji Projekt Starsi, zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy wobec osób starszych, pon.-pt. od 12.00-16.00, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej, fundacja@projektstarsi.pl
  • 800 120 226 Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 15.30 (połączenie bezpłatne). Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.
Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem przemocy domowej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki