Na co możemy liczyć w tym roku? Jako, że 2018 to rok 100-lecia odzyskania niepodległości, a także 100-lecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych, to właśnie te wątki znajdą się w tekście dyktanda.
Jako, że dyktando jest "warszawskie", to stolica również się w nim przewinie. Czeka nas nie lada wyzwanie, bo o tekst dyktanda zadbają profesor Jerzy Bralczyk i profesor Andrzej Markowski.
- W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości i właśnie takie zadanie dostali autorzy dyktanda, by przemycić ten wątek w tekście - mówi Magdalena Łań ze stołecznego ratusza.
Po skończonym dyktandzie, w trakcie sprawdzania prac konkursowych, na uczestników czekać będzie kilka niespodzianek. Wystąpi także Marian Opania, a wybitne jury nie będzie stronić od pogawędek o zawiłościach języka polskiego. Całość poprowadzi Beata Tadla.
Dyktando będzie także transmitowane on-line dla wszystkich tych, którzy chcieliby zmierzyć się z tekstem konkursowym. Na mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody. Warto się spieszyć, bo jest tylko 300 miejsc! Zapisać można się TUTAJ.
>>> Największy samolot LOTu wylądował w Warszawie [ZDJĘCIA]
Regulamin Dyktanda Warszawskiego
Termin: 22 kwietnia 2018, w godz. 12:00 - 16:00
Miejsce: Pałac Kultury i Nauki, Sala Starzyńskiego, IV piętro, Warszawa
Zgłoszenia: 26 marca, godz. 00:01 – 8 kwietnia 2018 r. lub do wyczerpania miejsc
Jury:
Przewodniczący prof. Jerzy Bralczyk
dr hab. Katarzyna Kłosińska
prof. Andrzej Markowski
Czytaj też: Czarny Piątek na ulicach Warszawy. Idą na Nowogrodzką [RELACJA, WIDEO, AUDIO]