Dzielnice stawiają na rozwój

2013-09-25 4:00

Bemowo, Białołęka i Mokotów - to stołeczni "Liderzy wzrostu". Nagrody zostały wręczone podczas I Konferencji Inwestycyjnej Gmin Metropolii Warszawskiej "Miasto - Wizja - Warszawa".

Podczas oceniania brano pod uwagę przede wszystkim kondycję demograficzną i ekonomiczną mieszkańców, aktywność gospodarczą, otwartość na współpracę z inwestorami, a także dostępność komunikacyjną i rozwój infrastruktury.

Zwycięskie Bemowo

Najwyższe miejsce w rankingu zajęło Bemowo. Rzeczywiście jest to dzielnica, którą mieszkańcy sobie chwalą. W przyszłym roku dzielnica wyda blisko 70 mln zł na kluczowe inwestycje oświatowe i infrastrukturalne.

Już w maju tego roku przy ul. Zachodzącego Słońca rozpoczęła się budowa szkoły podstawowej wraz z przedszkolem dla blisko 1000 dzieci. To największa tego typu inwestycja realizowana obecnie na terenie Warszawy. Do dyspozycji uczniów będzie m.in. 60 sal dydaktycznych, trzy sale gimnastyczne oraz biblioteka z dwiema czytelniami multimedialnymi. Znajdą się tu kompleksowo wyposażone boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią, place zabaw dla sześciolatków, a także 250 miejsc parkingowych dla rodziców i nauczycieli. Szkoła będzie przyjazna środowisku i wyposażona w technologię pozyskującą energię ze źródeł odnawialnych.

Działalność ma rozpocząć 1 września 2014 roku.

Z myślą o mieszkańcach

Z kolei przy ul. Pełczyńskiego trwa budowa Alei Sportów Miejskich i bloków komunalnych. Na parterze nowych budynków komunalnych zostanie zlokalizowane przedszkole dla 200 maluchów. Dzieci będą mogły korzystać z nowego przedszkola już jesienią 2014 roku.

Równolegle trwa też budowa Alei Sportów Miejskich, która zaskoczy nowoczesną architekturą i nietypowymi obiektami rekreacyjnymi. W jednym miejscu będą funkcjonować obok siebie m.in. kino plenerowe, podesty do tańca, boisko wielofunkcyjne, kawiarnia, strefa do gier planszowych,

skatepark oraz ścianka wspinaczkowa.

Białołęka nie gorsza

Atutem Białołęki jest jej dynamiczny rozwój w ciągu ostatnich lat. Każdego roku osiedla się tu kilka tysięcy nowych mieszkańców - w znacznej większości młodych, przedsiębiorczych, nastawionych na aktywność i rodzinę. Białołęka, odpowiadając na ich potrzeby, koncentruje się na inwestycjach, tj. szkołach, drogach i placach zabaw.

Mokotów zaś to najpopularniejsza dzielnica wśród osób chcących kupić mieszkanie w Warszawie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki