Województwo mazowieckie zostało podzielone na dwie części:
- Okręg wyborczy nr 4 obejmuje: część województwa mazowieckiego: m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński.
Polecany artykuł:
>>>TUTAJ<<< sprawdzisz listę kandydatów
- Okręg wyborczy nr 5 obejmuje: część województwa mazowieckiego: powiaty – ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miasta na prawach powiatu – Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce.
>>> TUTAJ <<< sprawdzisz listę kandydatów
Czytaj także: To jedna z ostatnich zmian czasu! Jest decyzja PE
Czytaj także: PE: ACTA2 przegłosowane! Ta decyzja zmieni internet
Jak głosować?
Głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego może każdy, kto skończył 18 lat. W tym celu należy udać się do obwodowej komisji wyborczej w miejscu stałego zameldowania. Do rejestru wyborców jesteśmy wpisani automatycznie na podstawie miejsca zameldowania.
Jeśli chcesz głosować poza miejscem zamieszkania masz dwie możliwości:
- pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania – wniosek składa się w urzędzie gminy, w której jest się ujętym w spisie wyborców. Wniosek możesz złożyć pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Z takim zaświadczeniem możesz głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju lub za granicą,
- złożyć pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców w gminie, w której będziesz przebywać w dniu wyborów. Wniosek musi być wniesiony do urzędu gminy najpóźniej w 5 dniu przed dniem wyborów.
Więcej informacji znajdziesz >>> TUTAJ <<<