Co robić w Warszawie? Pomysły za 25 zł i mniej!
Szukasz pomysłu na spędzenie czasu w Warszawie bez wydawania ogromnej gotówki? Świetnie! W galerii prezentujemy miejsca, w których bilet wstępu kosztuje maksymalnie 25 zł!
Co robić w Warszawie?
Oficjalny portal turystyczny Warszawy, warsawtour.pl, przygotował listę miejsc w Warszawie, które można zwiedzić za mniej niż 25 złotych. Prezentujemy je na kolejnych fotografiach.
Podziemia Archikatedry św. Jana
Zobaczysz tu prawie 600-letni grobowiec mazowieckiego księcia Janusza I, rycerza spod Grunwaldu, sarkofagi wielu dostojników kościelnych, władców i polityków, wśród nich Stanisława Augusta Poniatowskiego, Gabriela Narutowicza czy Ignacego Paderewskiego.
Bary mleczne
To miejsca, w których można zjeść smaczny obiad, za niewielką cenę. W klimacie z epoki PRL-u można spróbować w nich takich tradycyjnych polskich potraw jak pierogi, pyzy z mięsem, leniwe, barszcz, flaki czy żurek.
Fotoplastikon
Tutaj pooglądasz stare trójwymiarowe zdjęcia na unikalnym urządzeniu działającym od ponad wieku.
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
W pięknym zabytkowym budynku można zapoznać się z najciekawszymi zjawiskami w polskiej i zagranicznej sztuce współczesnej.
Punkt widokowy przy kościele św. Anny
Wystarczy pokonać 150 kamiennych schodków, by zobaczyć piękną panoramę Starego Miasta oraz prawobrzeżnej części Warszawy z punktu widokowego na dzwonnicy kościoła św. Anny.
Królewski Ogród Światła
To świetna propozycja szczególnie na zimowy wieczór. Pospacerujesz wówczas pośród migocących drzewek i dywanów świetlnych kwiatów.
Muzeum Chopina
W tym multimedialnym muzeum poznasz historię życia sławnego warszawiaka i genialnego kompozytora.
Państwowe Muzeum Etnograficzne
W tym muzeum zachwycisz się tradycyjnymi strojami, obejrzysz wyroby rzemiosła, używane dawniej naczynia czy narzędzia z różnych regionów Polski i Europy.
Muzeum Karykatury
W ramach prezentowanych tu wystaw czasowych możesz trafić na przegląd któregoś z tak znanych artystów jak: Andrzej Czeczot, Szymon Kobyliński, Andrzej Mleczko, Sławomir Mrożek, Marek Raczkowski czy Henryk Sawka.
Muzeum nad Wisłą
Zwiedzając wystawę w tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Muzeum nad Wisłą poznasz najnowsze trendy we współczesnej światowej sztuce.
Muzeum Narodowe
W tematycznych galeriach odnajdziesz m.in. ścienne malunki z założonej w VII wieku chrześcijańskiej katedry w Faras w Sudanie, autentyczne XV-wieczne ołtarze oraz tak słynne obrazy jak „Madonna z Dzieciątkiem, św. Janem Chrzcicielem i Aniołem” Sandro Botticellego, „W Altanie” Aleksandra Gierymskiego, „Dziwny ogród” Józefa Mehoffera czy gigantycznych rozmiarów „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki.
Muzeum Neonów
W tym muzeum nacieszysz oczy oryginalnym designem świetlnych reklam sprzed lat, zaprojektowanych przez uznanych grafików i plastyków w czasach PRL-u.
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie
W tym wyjątkowym miejscu przeniesiesz się do laboratorium noblistki, zajrzysz do saloniku Skłodowskich, przywołującego atmosferę z czasów jej życia, a także zobaczysz autentyczne pamiątki po uczonej – listy, zdjęcia rodzinne czy jej własny płaszcz.
Muzeum Sportu i Turystyki
To miejsce, w którym prześledzisz dzieje sportu – od jego początków w antycznej Grecji, przez historię Igrzysk Olimpijskich i rozwój dyscyplin sportowych w Polsce, aż do czasów współczesnych.
Muzeum Warszawskiej Pragi
Zobaczysz tu m.in. imponującą makietę XVIII-wiecznej Pragi, obejrzysz mnóstwo osobliwych przedmiotów codziennego użytku (jak choćby laska do mierzenia konia w kłębie czy maszyna do robienia kajzerek), posłuchasz anegdot opowiadanych przez prażan.
Muzeum Warszawy
Muzeum mieści się w 11 zabytkowych kamienicach przy Rynku Starego Miasta, posiada punkt widokowy i kino, wyświetlające filmy o Warszawie.
Muzeum Wódki
To miejsce, w którym zaznajomisz się z historią narodowego trunku Polaków.
Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej
Podczas zwiedzania tego miejsca zajrzysz do cel dla więźniów politycznych, w których przebywali polscy bohaterowie, m.in. Romuald Traugutt i Józef Piłsudski.
Muzeum Więzienia Pawiak
To muzeum przesiąknięte jest krwawą historią. Zwiedzając je przejdziesz korytarzem więziennym, obejrzysz celę śmierci odtworzoną według zachowanych opisów i relacji więźniów, a także wiersze, pamiętniki, grypsy, kalendarze oraz najróżniejsze drobne przedmioty wykonane przez uwięzionych.
Taras widokowy PKiN
Na wysokość 114 metrów wjedziesz jedną z superszybkich wind w kilkadziesiąt sekund. Gdy tam dotrzesz, obejrzysz zapierającą dech w piersiach panoramę Warszawy z tarasu widokowego na 30. piętrze.