Stare Miasto w Krakowie
Stare Miasto w Krakowie na listę światowego dziedzictwa UNESCO trafiło w 1978 roku. Mało kto o tym wie, lecz jest to jedno z pierwszych miejsc, które pojawiło się w tak ważnym zestawieniu.
Stare Miasto w Krakowie
Stare Miasto w Krakowie wpisane na listę UNESCO to jednak nie tylko skwerek widoczny na zdjęciu. To również Wawel oraz dzielnica Kazimierz wraz ze Stradomiem.
Kopalnia Soli Wieliczka
Kopalnia Soli Wieliczka na listę UNESCO również trafiła w 1978 roku. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które warto odwiedzić. Podróż po podziemnych korytarzach z soli robi wrażenie niemalże na każdym.
Auschwitz-Birkenau
Auschwitz-Birkenau, czyli niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny zagłady na liście UNESCO widnieje od 1979 roku. To miejsce, które przyprawia o dreszcze, lecz daje możliwość dowiedzenia się wielu istotnych faktów na temat tego, co działo się na przełomie II Wojny Światowej.
Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska to wyjątkowy obiekt przyrodniczy położony na pograniczu polsko-białoruskim. Na liście UNESCO od 1979 roku.
Puszcza Białowieska
Odwiedzając tę lokalizację, można liczyć na wyjątkowy kontakt z naturą. Na miejscu występuje ponad 800 gatunków roślin naczyniowych, ponad 3 tysiące gatunków roślin zarodnikowych i grzybów, 120 gatunków ptaków oraz 60 gatunków ssaków.
Stare Miasto Warszawa
Stare Miasto w Warszawie na liście UNESCO widnieje od 1980 roku. Wśród turystów to wyjątkowe miejsce, które odwiedzają niemalże zawsze. To właśnie tam znajduje się słynny Zamek Królewski.
Stare Miasto Zamość
Stare Miasto w Zamościu to równie wyjątkowe miejsce, które docenione zostało nieco później i na liście UNESCO znalazło się w 1992 roku. Pozostałości dawnych fortyfikacji i liczne zabytki robią wrażenie.
Średniowieczny zespół miejski Torunia
Średniowieczny zespół miejski Torunia na listę UNESCO trafił w 1997 roku i po dziś dzień zachwyca tak samo. Według wielu to prawdziwa perełka na mapie Polski, która przedstawia gotycką architekturę.
Zamek Malbork
Zamek Krzyżacki w Malborku na liście UNESCO pojawił się w 1997 roku. To słynny obiekt na mapie Polski, który robi wrażenie na odwiedzających.
Zamek Malbork
Największa gotycka twierdza w Europie istniała już w XIII wieku więc to prawdziwy kawał historii.
Hala Stulecia we Wrocławiu
Budowa obiektu trwała w latach 1911-1913 i było to wówczas coś wyjątkowego. Niebywały kształt budynku robił wrażenie. Na liście UNESCO znalazł się w 2006 roku, więc stosunkowo niedawno.
Kalwaria Zebrzydowska
Manierystyczny zespół architektoniczny i krajobrazowy oraz park pielgrzymkowy w Kalwarii Zebrzydowskiej został wpisany na listę UNESCO w 1999 roku. To wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju, które przez wielu nazywane jest "Polską Jerozolimą" ze względu na często odbywające się tam pielgrzymki.