Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny
Wambierzyce to urokliwa miejscowość w województwie dolnośląskim, słynąca głównie sanktuarium maryjnego. Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny nazywana jest "dolnośląską Jerozolimą" , bowiem co roku miejsce to odwiedzane jest przez tysiące pielgrzymów. Świątynię wzniesiono w XVIII wieku i po dziś dzień zachwyca barokową elewacją.
"Kościół na wyspie" w Zwierzyńcu
Kościół Św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu na Roztoczu, nazywany jest "kościołem na wyspie" ze względu na nietypową lokalizację. Barokowa budowla zachwyca wyglądem oraz historią. Mało kto wie, lecz na początku był to teatr.
Bazylika św. Anny w Kodniu
Bazylika św. Anny w Kodniu została wzniesiona w latach 1629–1635 i ewidentnie widać tu styl późnego renesansu.
Kościół św. Rocha w Białymstoku
Kościół św. Rocha w Białymstoku to wyjątkowy obiekt w stylu modernistyczno-ekspresjonistycznym, który zachwyca przyjezdnych. Co ciekawe, świątynię ufundowano jako pomnik Odzyskania Niepodległości.
Sanktuarium w Świętej Lipce
Sanktuarium w Świętej Lipce to dobrze znane szczególnie wiernym miejsce na mapie Polski. Budowla zachwyca późnobarkowym stylem i słynie przede wszystkim z cudów oraz ruchomych organów. Warto więc udać się na miejsce w godzinach, gdy odbywają się koncerty.
Kościół w Jaworze
Ewangelicki Kościół Pokoju w Jaworze to zabytkowy drewniany kościół w województwie dolnośląskim. Wybudowany w latach 1654–1655 według projektu Albrechta von Säbischa zachwyca wyglądem i sprawia, że zarówno wierni, jak i wielbiciele architektury przyjeżdżają na miejsce, by podziwiać obiekt.
Kościół w Świdnicy
Kościół w Świdnicy to kolejna świątynia Pokoju. Największa drewniana budowla barokowa może pochwalić się niepowtarzalnym wyglądem i historią.
Cerkiew w Kwiatoniu
Cerkiew św. Paraskewy w Kwiatoniu jest najlepiej zachowana cerkwią łemkowską w kraju. W 2013 roku obiekt został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.
Kościół w Starej Miłośnie
Kościół św. Antoniego Padewskiego został wzniesiony w 1916 roku w Rokitnie. Po II Wojnie Światowej kaplicę jednak rozebrano i przewieziono do Starej Miłosny, gdzie jest do dziś.
Bazylika w Krzeszowie
Bazylika Kolegiacka Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie to prawdziwa perełka stylu barokowego. Świątynia wzniesiona w XVIII wieku robi wrażenie na odwiedzających. Wewnątrz obiektu można zauważyć rokokowe zdobienia utrzymane w biało-złotej tonacji.