Noc Muzeum w Warszawie. To trzeba zobaczyć!
Noc Muzeum w Warszawie. To trzeba zobaczyć!
Multimedialny Park Fontann nad Wisłą. Noc Muzeów 2021
W godz. 17-23 artyści (m.in. Zbigniew Zamachowski, Anna Nehrebecka, Anna Dereszowska i Adam Bauman) będą czytać wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Pl. Defilad. Noc Muzeów 2021
Około godz. 18. odbędzie się parada zabytkowych autobusów i tramwajów. Ale kursów po mieście nie będzie. Tym razem zabytkowe autobusy można tylko oglądać na pl. Defilad, a tramwaje na pl. Narutowicza.
Muzeum Warszawskiej Pragi i knajpa Miś przy Targowej
W Muzeum Warszawskiej Pragi wystartuje tego wieczora nowa knajpa „Miś”. Nazwa tego nowego miejsca, gdzie będzie można posiedzieć, pogadać a w przyszłości obejrzeć ciekawe występy i podyskutować podczas debat o Warszawie wzięła się od figury misia, stojącej na dziedzińcu muzeum przy Targowej. - Startujemy o godz.17. Zapraszamy! Będziemy czynni na razie od czwartku do niedzieli - mówi twórca nowego miejska Robert Biskupski.
Samo Muzeum Pragi można zwiedzać od godz. 11 do północy.
Muzeum Warszawy na Starym Mieście natomiast zaprasza na spacer z przewodnikiem przez gabinety i wyjątkowe zakamarki ekspozycji stałej od piwnic po najwyższe piętra. Oprowadzania o godz. 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00
Teatr Guliwer przy ul. Różanej. Noc Muzeów 2021
Aktorzy teatru zapraszają na spacer teatralny inspirowany książką „Ach, jak cudowna jest Panama”, na podstawie której powstaje najbliższa premiera.
Muzeum Powstania Warszawskiego przy Grzybowskiej
W Noc Muzeów Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na zwiedzanie ekspozycji stałej oraz wirtualny spacer po stolicy śladami unikatowych fotografii panoramy Warszawy wykonanych przez Konrada Brandla. - Specjalne wydarzenia przygotowaliśmy również w naszych oddziałach: Fotoplastikonie Warszawskim i dawnym areszcie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego - zachęca Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Wśród atrakcji m.in. TAJNE KOMPLETY ON-LINE, WARSZAWA NA PRZEDWOJENNEJ FOTOGRAFII w Fotoplastikonie czy NOC MUZEÓW W CELACH BEZPIEKI przy Koszykowej.
Muzeum Powstania Warszawskiego można zwiedzać w godz. 18-1:00,
Cele Bezpieki 18-23
Fotoplastikon Warszawski -18-1
Ogrody BUW przy Dobrej. Noc Muzeów 2021
W czasie Nocy Muzeów Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na nocny spacer po oświetlonych ogrodach m.in. szlakiem rzeźb Ryszarda Stryjeckiego
Ministerstwo Sprawiedliwości w Al. Ujazdowskich. Noc Muzeów 2021
Na dziedzińcu Ministerstwa Sprawiedliwości zagości kino plenerowe. Bedzie też wystawa na podstawie komiksu „Bitwa pod Monte Cassino 1944”, pokaz tresury i pracy psów patrolowo-obronnych Służby Więziennej. Start sobotnich atrakcji o godz. 18. - Dodatkowo Grupa Interwencyjna Służby Więziennej przedstawi podstawowe elementy samoobrony: proste chwyty obezwładniające, obronę przed atakiem nożem oraz obronę przed uderzeniem - zapowiada mjr. Arleta Pęconek.
Start sobotnich atrakcji przy resorcie sprawiedliwości o godz. 18.
Muzeum Narodowe przy Al. Jerozolimskich. Noc Muzeów 2021
Do Galerii Sztuki Starożytnej w nowej aranżacji kolejki murowane. O godz. 20 rozpocznie się transmisja na żywo prosto z muzealnego studia telewizyjnego - uczestnicy zobaczą gabinet dyrektora Muzeum Narodowego oraz magazyny, przejdą muzealnymi korytarzami. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku, YouTube i Tik Toku. Zakończy się o północy.
Stacjonarnie będzie można zwiedzić wszystkie wystawy w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3). Na zwiedzających czekają zabytki różnych epok i kultur w sześciu stałych galeriach: Galerii Sztuki Starożytnej, Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Wzornictwa Polskiego. Wśród nich najnowsza wystawa - "Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z Kolekcji ERGO Hestii".
Zachęta przy pl. Małachowskiego. Noc Muzeów 2021
Zachęta zaprasza na sąsiedzki spacer: od Miejsca Projektów Zachęty na Gałczyńskiego 3 z miejscem przy ognisku na wystawie Bartosza Muchy — przez Muzeum Etnograficzne, Zachętę i Galerię Opera w Teatrze Wielkim — po Instytut Wzornictwa Przemysłowego z wystawą Katarzyny Kozyry.