Sprawdź kolejne slajdy!
Zielona Góra
Pierwsze miejsce powędrowało do Zielonej Góry, więc miejscowość bezsprzecznie obroniła swoją nazwę. Tereny leśne zajmują przeszło połowę jej powierzchni, bowiem 55 procent.
Katowice
Katowice zajęły drugie miejsce w rankingu. Udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł tam 43 procent.
Bydgoszcz
Trzecie miejsce podium należy do Bydgoszczy. Obszar miasta zajmowany przez lasy i grunty zadrzewione to aż 5 315 ha. Natomiast udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta to 30 procent.
Toruń
W Toruniu udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta to 27 procent.
Olsztyn
Piąte miejsce powędrowało do Olsztyna, którego udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł 23 procent.
Kielce
W Kielcach spotkamy nieco mniej zieleni niż w Olsztynie, bo wynik wyniósł tutaj 22 procent.
Szczecin
W Szczecinie udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł 19 procent.
Gdańsk
Wynik Gdańska jest taki sam jak w przypadku Szczecina. Udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł 19 procent.
Białystok
Białystok jest zajmowany przez lasy i grunty zadrzewione na powierzchni liczącej sobie 1 887 ha, więc wynik wynosi tutaj 18 procent.
Warszawa
Stolica Polski nie wypadła najlepiej, ale również nie najgorzej. Udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł 16 procent.
Poznań
Stolica Wielkopolski zajęła 11. miejsce. Udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł 16 procent.
Lublin
W Lublinie udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł 12 procent.
Opole
13. pozycja na liście należy do Opola, gdzie obszar miasta zajmowany przez lasy i grunty zadrzewione to 1647 ha, a udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wynosi 11 procent.
Łódź
Tutaj udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta to 8 procent.
Wrocław
15. pozycja na liście należy do Opola, gdzie obszar miasta zajmowany przez lasy i grunty zadrzewione to 2325 ha, a udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w jego powierzchni wynosi 8 procent.
Kraków
W rankingu Kraków nie przedstawił się niestety zbyt dobrze, bowiem obszar miasta zajmowany przez lasy i grunty zadrzewione to 1891 ha, a udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł zaledwie 6 procent.
Gorzów Wielkopolski
Przedostatnie miejsce na liście należy do Gorzowa Wielkopolskiego. Udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miasta wyniósł 5 procent.
Rzeszów
Ostatnie miejsce powędrowało do Rzeszowa. Miasto bezsprzecznie powinno zająć się sadzeniem nowych drzew i krzewów. Udział terenów leśnych i gruntów zadrzewionych w powierzchni miejscowości wynosi tylko 3 procent.