Polecany artykuł:
- Osoby, które nie znają się na problematyce jakości powietrza, mogą sobie sprawdzić jak wygląda jego jakość. Nie muszą interpretować wyniku, są w stanie zorientować się czy jakość powietrza jest dobra, średnia, czy może zła, a także jakie wiążą się z tym działania, które należy podejmować - tłumaczy profesor Artur Badyda z Politechniki Warszawskiej.
Warszawski Indeks Powietrza zbiera dane z czterech stacji pomiarowych w Śródmieściu, na Ursynowie i Targówku. Na stronie znajdują się zalecenia dla osób starszych, czy tych chorych na astmę.
>>> Rekordowy smog w Warszawie. Ratusz ostrzega [AUDIO]
- Opracowaliśmy drugą warstwę, której nie ma dzisiaj ani jeden system powiadamiania o jakości powietrza. WIP precyzuje informacje o tym jaki jest wpływ jakości powietrza w Warszawie na cztery grupy szczególnego ryzyka - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
Więcej o tym, jak działa WIP, w materiale Pawła Mytlewskiego:
Liczba stacji pomiarowych Warszawskiego Indeksu Powietrza ma być stopniowo powiększana. Miasto wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie i umieszczenie kolejnych czterech stacji Narzędzie można znaleźć na stronie wip.um.warszawa.pl.