- Co jest ważniejsze niż ratowanie zdrowia? Nie zawsze karetka jedzie na sygnale, ponieważ nieraz wraca z interwencji. Musi jak najszybciej wrócić do pogotowia, żeby być gotowa do dalszych działań - tłumaczy Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady Warszawy, zaznaczając, że udostępnienie buspasów pozwoli usprawnić pracę ratowników medycznych.
Radni oceniają, że wpuszczenie karetek na buspasy nie zmniejszy płynności ruchu. W jednym czasie, na ulicach Warszawy jest zaledwie około 58 zespołów karetek pogotowia i nie zawsze mogą jechać na sygnale. - Wtedy, kiedy jedziemy do złamania, które nastąpiło w domu, do nadciśnienia. Problemy takie, które nie wymagają takiego działania, że karetka ma pędzić nie zważając na przeciwności, wtedy jest ważne, żeby z tych buspasów można było korzystać - podkreśla Karol Bielski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
>>> Biedronka azjatycka gryzie i wywołuje alergię! W Warszawie aż się od nich roi
Radni pracują nad projektem uchwały w tej sprawie. Niewykluczone, że gotowa uchwała trafi pod obrady jeszcze w tej kadencji rady miasta. Więcej w materiale Pawła Mytlewskiego: