Organizacja Warszawskiego Transportu Publicznego we Wszystkich Świętych
Pomimo tego, że liczba autobusów 1 listopada z roku na rok maleje − w 2021 było ich 1500, w 2022 sto mniej, rok temu jedynie około 1300 − to miasto robi wszystko, by każdy mieszkaniec mógł bezproblemowo dotrzeć do nekropolii na terenie całej Warszawy.
− Codziennie po mieście będzie jeździć 1300 autobusów oraz 250 tramwajów. Metro również będzie jeździło częściej niż w inne dni świąteczne. Chcemy zaproponować odwiedzającym nekropolie specjalne linie autobusowe. To one będą dowoziły ludzi z różnych części miasta − tłumaczy Artur Zając, dyrektor całego pionu przewozów Zarządu Transportu Miejskiego.
Rzecznik WTP o szczegółach tegorocznych zmian w kursowaniu linii 1 listopada
Wszystkie dodatkowe linie pojawią się na ulicach między godziną 7:00 a 19:00. Wyjątkiem będą autobusy C11, C20 oraz C80, które dowiozą pasażerów w okolice Cmentarza Powązkowskiego. − Wiele osób wybiera się tam na spacer po zachodzie słońca, kiedy już odwiedzą groby rodzinne w innych rejonach Warszawy i dlatego te autobusy będą jeździły od godz. 7:00 do godz. 21:00. Do godz. 20:00 będą jeździły autobusy C09 − mówi rzecznik Warszawskiego Transportu Publicznego.
W porównaniu z ostatnim rokiem, największą zmianą w świątecznym rozkładzie jazdy zostaną dotknięte linie C56 oraz C15. Pierwsza z nich nie przejedzie już przez most Marii Skłodowskiej-Curie, a Grota-Roweckiego, zatrzyma się jednak tak, jak w 2023 roku − przy cmentarzu Północnym. Druga została uruchomiona po raz pierwszy. Swój kurs rozpocznie na rondzie Wiatraczna, przejedzie przez pl. Szembeka, ul. Płowiecką, aż do Rembertowa-Akademii.
− Szczegóły dotyczące komunikacji miejskiej w okresie świątecznym będą dostępne na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego oraz na ulotkach, które będziemy rozdawać w dniu 1 listopada − podsumowuje dyrektor Zając.
ZOBACZ TEŻ. Wieńce, wiązanki i kwiaty na Wszystkich Świętych. "Warto zainwestować w jakość". GALERIA: