Grzegorz Markowski, Michał Szpak, Wojciech Waglewski

i

Autor: Jacek Kurnikowski/AKPA, Podlewski/AKPA, Andrzej Lange/Super Express Grzegorz Markowski, Michał Szpak, Wojciech Waglewski

Koncertowy ostatni weekend lata w stolicy. Gwiazdy zaśpiewają na Pradze. Zobacz kto i gdzie?

2020-09-19 10:00

Ostatni weekend lata w Warszawie można spędzić słuchając gwiazd muzyki. Na Stadionie Narodowym cała plejada artystów wystąpi w sobotę w koncercie „Solidarni z Białorusią”. A po sąsiedzku - na Szwedzkiej zagra zespół Voo Voo. Bedą też koncerty na Białołęce i Targówku. Zobacz co można robić w weekend w stolicy.

Miejski projekt „Lato na Pradze” sprawił, że Praga-Północ stała się koncertowym sercem miasta i miejscem spotkań. Zielone strefy relaksu, food trucki, bar i granie na żywo w scenerii murów dawnej praskiej stalowni – wszystko to składa się na Miasteczko Praga Centrum, gdzie w sobotę o godz. 20.00 zabrzmi połączenie jazzu i rocka w wykonaniu Wojciecha Waglewskiego i jego zespołu Voo Voo.

Dokładnie w tym samym czasie na PGE Narodowym zbierze się cały tłum artystów (m.in. Krzysztof Cugowski, Grzegorz Markowski, Michał Szpak, Natalia Nykiel czy Golec uOrkiestra), którzy zaśpiewają dla osób gnębionych na Białorusi i przeciwko łamaniu demokracji w tym kraju. Na koncercie obowiązują imienne, bezpłatne wejściówki.

SZCZEGÓŁY KONCERTU NA PGE NARODOWYM czytaj TUTAJ

Ale to nie koniec koncertowych propozycji w weekend w prawobrzeżnej części Warszawy. Kapelę z Targówka usłyszymy w niedzielę na Zaciszu o godz. 16.00, a Poparzonych Kawą Trzy – na Białołęce w BOK przy Głębockiej o godz. 19.15.

Co jeszcze można robić w stolicy w ostatni weekend lata?

Wyjadą traktorami na drogi i będą STRAJKOWAĆ! Szykuje się paraliż na krajówkach?

i

Autor: Pixabay

Muranów świętuje!

Pokazy starych zdjęć Muranowa, spacery po osiedlu, warsztaty woskowijek i podwórkowy salon gier to tylko niektóre atrakcje Święta Muranowa. W sobotę w godz. 11-15 można wybierać spośród ofert 14 instytucji mieszczących się na tym osiedlu. O godz. 11 będzie oprowadzanie po Ogrodzie Krasińskich (start przy bramie głównej). Atrakcje przygotowały też m.in. klubokawiarnia Jaś i Małgosia, Kino Muranów i wspólnota Smocza 24. Szczegółowy program dostępny jest na #PrzepisnaMuranów.

Traktory na ulicach

Ursus na jeden dzień znów stanie się domem polskich traktorów. W niedzielę w godz. 10 – 19 na terenie targowiska przy ul. Gierdziejewskiego odbędzie się Zlot Zabytkowych Ciągników „Ursus”. W programie m.in. parada pojazdów ulicami Warszawy, występ Orkiestry Ursusa i pokaz filmu „Symfonia Fabryki Ursus”.

Zabytkowe tramwaje na torach

Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu uświetni parada zabytkowych tramwajów. Na tory wyjadą wagony, które przywrócą „dawnych wspomnień czar”.

Dzięki przejazdowi zabytkowych składów przez warszawskie ulice będzie można zobaczyć jak się kiedyś podróżowało po stolicy, jak wyglądały wagony czy ile było w nich miejsc do siedzenia. Dla wielu pasażerów ciekawe mogą być też „starodawne” kasowniki. Warto się wybrać na spacer w okolice, którymi przejadą zabytkowe składy – będzie co podziwiać.

W niedzielę 20 września o godzinie 12 na trasę: pl. Narutowicza – pl. Bankowy – gen. Andersa – most Gdański – Jagiellońska – most Śląsko-Dąbrowski – pl. Bankowy – pl. Narutowicza wyruszą m.in. wagony: K #445 (tzw. „berlinka”), Lw #541 (wyprodukowany w 1925 roku), N #607 (jeden z pierwszych wyprodukowanych w 1949 r. dla Warszawy), 13N #503 (z 1959 r.).

To prawdziwe perły w kolekcji zabytkowych tramwajów Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Najstarszy na paradzie Lw #541 jeździł przed wojną po wrocławskich szynach i w 1995 roku został podarowany Tramwajom Warszawskim przez tamtejsze MPK. Po remoncie wagon uzyskał wygląd z czasów eksploatacji tego typu pojazdów w Warszawie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki