Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś (2 marca) zakażeń? Ile osób zmarło?
W ciągu ostatniej doby potwierdzono 7 937 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia. Chorzy są z województw:
- mazowieckiego (1279),
- warmińsko-mazurskiego (924),
- śląskiego (746),
- pomorskiego (600),
- kujawsko-pomorskiego (530),
- małopolskiego (521),
- podkarpackiego (493),
- wielkopolskiego (474),
- łódzkiego (444),
- dolnośląskiego (434),
- lubelskiego (371),
- podlaskiego (307),
- zachodniopomorskiego (247),
- lubuskiego (177),
- świętokrzyskiego (152),
- opolskiego (90).
148 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarły 62 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 154 osoby. To łącznie 216 zgonów.
Koronawirus na Mazowszu. Chorych przybywa lawinowo. Co ze szpitalem na Stadionie Narodowym?
Na Mazowszu potwierdzono dziś 1279 przypadków zakażenia koronawirusem.
Pracownicy szpitala na Stadionie Narodowym podkreślają, że szybko wzrasta liczba chorych na COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji. - W ciągu ostatnich 7 dni do Szpitala Narodowego w Warszawie przyjęto 113 pacjentów; w tym czasie wypisano 37 osób" - podała placówka. Aktualnie uruchamiane są cztery moduły, dzięki którym możliwe jest zapewnienie opieki dla 166 osób. Szpital Narodowy szuka też personelu medycznego.
"Zespół CSK MSWiA już dziś apeluje do wszystkich osób zainteresowanych pracą w szpitalu tymczasowym o zgłaszanie gotowości do pełnienia dyżurów" – podkreślił szpital. Zaznaczył przy tym, że wszystkie zgłaszające się osoby są weryfikowane. "Szpital sprawdza czy dana osoba nie odchodzi ze swojej dotychczasowej placówki, a jeżeli traktuje szpital tymczasowy jako dodatkowe zajęcie, to czy ma zgodę szefa przełożonego z macierzystej placówki na dyżurowanie w Szpitalu Narodowym i czy zatrudnienie tej osoby w szpitalu tymczasowym nie osłabi ich potencjału" – poinformowała placówka.
Szpital podkreśla także, że bardzo ważne, by zespół szpitala tymczasowego dysponował jak największą pulą personelu gotowego do stawienia się na dyżurze, ponieważ - jak wyjaśnia - zapewni to możliwość szybkiego uruchamiania kolejnych modułów, adekwatnie do potrzeb wynikających z sytuacji epidemiologicznej.