Najnowsze dane z województwa mazowieckiego informują o 131 nowych przypadkach koronawirusa, tym samym czwarty dzień z rzędu mamy sytuację, w której liczba zakażeń przekracza wartość trzycyfrową. Idąc dalej za wskaźnikami, niemal połowa zdiagnozowanych na Mazowszu przypadków koronawirusa pochodzi ze stolicy! Jak podał w sobotnim raporcie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie, ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 56 osób.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Media: Koronawirus w Legii Warszawa! Kto jest zakażony? Ważny mecz zagrożony?
Warszawa przekroczyła liczbę 2,5 tysięcy zakażeń
To już kolejny dzień z rzędu, gdy dzienna liczba przekracza 50 przypadków, a jednocześnie najwyższy dzienny wzrost od początku epidemii. Poprzedni tak wysoki wynik odnotowano 26 maja (55 przypadków). W sobotę, 8 sierpnia w Warszawie przekroczona została liczba 2,5 tysięcy chorych zmagających się z COVID-19.
W tej chwili liczba przypadków koronawirusa w Warszawie wzrosła do 2515, zgonów do 132, zaś ozdrowieńców 938 (w ciągu ostatniej doby przybyło ich sześciu).
Warszawa: Burmistrz Pragi-Południe ma koronawirusa! 53 nowe zakażenia w stolicy
Sytuacja epidemiologiczna w Warszawie (8 sierpnia 2020):
Idąc za komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie obecnie sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu m.st. Warszawy prezentuje się następująco:
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 2515/ (56)
- liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 839/ (119)
- liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 499/(28)
- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 415/ (6)
- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 322/(39)
- liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 132/ (0)
- liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 938/(6)
Statystyki idą w górę, urzędnicy przygotowują się do jesiennej fali zachorowań – ciągły wzrost liczby nowych przypadków już wywołuje pytania o to co będzie jesienią. Zdaniem ekspertów z Warszawskiej Rady Polityki Zdrowotnej skutki dalszego rozwoju epidemii mogą złagodzić między innymi szeroki dostęp do testów w kierunku COVID-19 oraz powszechne szczepienia przeciwko grypie.
Polecany artykuł: