koronawirus

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus w Warszawie. ZOBACZ jak przygotowują się dzielnice

2020-03-14 15:00

Wydzielone strefy, ograniczenia w załatwianiu formalności. Zaraza z Chin przybrała na tempie i władze poszczególnych dzielnic postanowiły zareagować.

Zamknięte granice, nieczynne kawiarnie, puste półki w sklepach. W Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. W stolicy również obowiązują specjalne zasady. Poszczególne dzielnice wprowadziły obostrzenia m.in. w urzędach. Urzędy dzielnic otrzymały szczegółowe zalecenia dotyczące kontaktów z klientem zewnętrznym. Do odwołania – w miarę możliwości – wyeliminowano płatności gotówkowe w urzędzie. Korespondencja zewnętrzna jest przyjmowana w lateksowych rękawiczkach. W celu ograniczenia przemieszczania się po urzędach osób nie będących pracownikami w budynkach są organizowane – w miejscach wydzielonych – punkty obsługi interesanta.

Koronawirus na Mazowszu. Władze województwa podjęły WAŻNĄ decyzję!

Jak informuje Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza, zwiększona została częstotliwość odkażania środkami dezynfekującymi powierzchni roboczych i wybranych przedmiotów stanowiących wyposażenie biur i urzędów dzielnic, do stanowisk obsługi interesanta zostały dostarczone chusteczki jednorazowe nasączonych płynem antyseptycznym lub dozowniki z płynem antyseptycznym. Wszyscy mają stosować się do instrukcji Głównego Inspektora Sanitarnego, śledzić wewnętrzne komunikaty a w razie niepokojących zdarzeń natychmiast informować BBiZK.

KORONAWIRUS. Policja i urzędy na telefon! Załatwisz sprawę bez wychodzenia z domu

Jak poszczególne dzielnice starają się zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa? 
Na Ochocie wejście do Wydziału Obsługi Mieszkańców możliwe jedynie od strony ulicy Grójeckiej, a w Rembertowie tylko od strony al. gen. Chruściela, burmistrzowie w Ursusie na spotkania z mieszkańcami także schodzą do WOM, w Wawrze pracownicy urzędu i mieszkańcy będą mieli osobne wejścia do budynku, na Bemowie zamknięto boczne wejścia do urzędu, wejście do Terenowego Punktu Paszportowego jest tylko poprzez dwa główne wejścia: od strony Powstańców Śląskich oraz parkingu.
Na Pradze-Północ kontakt z pracownikami merytorycznymi możliwy jedynie na terenie WOM-u, w Śródmieściu można porozmawiać w strefie WOM po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Na Żoliborzu dla mieszkańców, którzy wymagają obsługi przez pracowników innych wydziałów udostępniono pomieszczenie na parterze budynku.
Na Pradze-Północ np. udostępniono trzy dodatkowe stanowiska telefoniczne (ze spisami telefonów) do kontaktów z pracownikami prowadzącymi poszczególne sprawy. W Wilanowie zostały wystawione stoliki, na których znajdują się telefony i wykaz numerów do pracowników urzędu, na Bielanach udostępniono dwa telefony, aby mieszkańcy mogli kontaktować się z pracownikiem merytorycznym bez konieczności wchodzenia na teren urzędu, w Wawrze uruchomiono stanowisko urzędnika on-line, który udziela informacji przez skype (w szczególności na temat deklaracji śmieciowych).
Na Woli wydzielono taśmą przestrzeń wokół punktu informacyjnego, tak aby odległość pomiędzy pracownikami a klientami wynosiła 1m-1,5m. Na Ursynowie bariery w postaci taśm zastosowano w punkcie informacji oraz obok stanowiska ochrony.
W Ursusie na stanowiskach obsługi WOM montowane są szyby zabezpieczające (dziś do końca dnia będą już zainstalowane), trwa montaż w Śródmieściu, szyby zostaną także zamontowane w WOM-ach na Woli, Białołęce, Żoliborzu, Włochach, w Wawrze, Wilanowie i na Pradze-Północ,
W stanowiskach obsługi w WOM w Ursusie wszyscy pracownicy dostali rękawiczki, stanowiska na Żoliborzu wyposażano w płyny do dezynfekcji rąk, jednorazowe rękawiczki oraz ręczniki papierowe, W Wilanowie wydano pracownikom obsługi rękawiczki jednorazowe, a także płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.
W urzędzie na Żoliborzu wyłączono biletomaty. Na Białołęce na punktach kasowych wywieszono informacje z prośbą o korzystanie z płatności elektronicznej. Również na Bielanach i w Wawrze zachęcają mieszkańców do płatności w formie bezgotówkowej.
Na Woli przesunięto terminy realizacji projektów dotowanych w ramach konkursów i tzw. małych dotacji. Urząd udostępnia samochód na potrzeby kombatantów. Monitorowana jest sytuacja osób samotnych, niepełnosprawnych, starszych oraz przewlekle chorych.
W urzędach dzielnic znajdują się dystrybutory z płynem dezynfekującym a w toaletach zamieszczono instrukcje właściwego mycia rąk.

TYLKO u nas rozmowa z wójtem objętym kwarantanną. Jego syn jest zarażony koronawirusem.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają