Na scenie znani wokaliści, a obok znakomici muzycy. Za kilka dni w warszawskim Palladium niezwykły koncert: „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” opowiadający o zapomnianych nieco rozdziałach historii. Na scenie przy Złotej we wtorek, 21 grudnia wystąpią m.in.: Darek „Maleo” Malejonek z Renatą Przemyk, Anią Rusowicz, Mariką, Kasią Malejonek, Lilu, Moną, Jędrzejem „Kodym” Kodymowskim. Zdobądź bezpłatne wejściówki na to wydarzenie.
Koncert „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” już 21 grudnia o godz. 19.00 w Palladium w Warszawie.
Sprawdź, jak zdobyć bezpłatne wejściówki na to wyjątkowe, przedświąteczne wydarzenie. Zrób sobie prezent na Boże Narodzenie i odkrywaj historię opowiadaną muzyką.
– Pozwól mi, że będę mówić „miłość”, kiedy czuję ją, że będę krzyczeć „wolność”, kiedy ktoś mi chce ją zabrać. Ja korzenie swoje znam i wiem, jak pachnie dom i nie ma takiej ceny, którą kupisz mnie – śpiewa Marika w „Zaślubinach”. To sztandarowa piosenka projektu i koncertu „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza”. Tę i inne piosenki stworzone przez Darka Malejonka i jego przyjaciół za kilka dni będziemy mogli usłyszeć na żywo w Warszawie. To premierowe wykonanie tego materiału i okazja do usłyszenia piosenek, które dotąd poznali tylko nieliczni.
„Jak skała na morzu. Polskość Pomorza”: Warszawa, 21.12.2021 r., godz. 19.00
Koncert w warszawskim Palladium to okazja do zobaczenia na jednej scenie i usłyszenia czołowych polskich muzyków i wokalistów. Wielu z tych nazwisk nie trzeba nikomu przedstawiać: Darek Malejonek (m.in. Maleo Reggae Rockers), który w ostatnich latach cały czas udowadnia, że historię można i trzeba opowiadać muzyką. Do współpracy znów zaprosił niezwykłe wokalistki o niepowtarzalnych głosach i charyzmie: Renatę Przemyk, Anię Rusowicz, Marikę, Kasię Malejonek, Lilu, Monę. To sprawdzone połączenia, bo artystki od czasu „Panien wyklętych” są piękną częścią muzyczno-historycznych projektów Maleo.
Tym razem koncert, towarzysząca mu wystawa i cały projekt też mają przypominać o przeszłości: wydarzeniach, epizodach i ludziach. Historia znów połączy się z muzyką, zabierając nas w niezwykłą podróż w czasie, łącząc ludzi, pokolenia i poszerzając nasze horyzonty.
– Koncert „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” realizowany w ramach programu „Niepodległa” jest przypomnieniem walki małego ludu Kaszubów o utrzymanie polskości na Pomorzu, przypomnieniem o ich integralnej przynależności do Polski i Polaków, a jednocześnie odrębności językowej i zwyczajowej – mówi Paweł Zarzycki, Prezes Zarządu Towarzystwa Projektów Edukacyjnych, fundacji, która organizuje wydarzenie.
Specjalnie napisane na tę okazję utwory przypominają o ważnej części historii Pomorza: gehennie Polaków pod okupacją niemiecką, skazanych przez swoich sąsiadów na śmierć lub wygnanie, której symbolem jest Piaśnica i KL Stutthof, ale także o budowaniu, w skrajnie niesprzyjających warunkach, organizacji konspiracyjnych z Gryfem Pomorskim na czele. Muzyka i słowa koncertu wskażą na siłę buntów robotniczych roku 1970 i 1980, w wyniku których narodziła się „Solidarność”, a w końcu runął komunizm, a które zapoczątkowane zostały na Pomorzu. Tak historia zatacza koło. I choć trudna, to pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość, wyciągać wnioski i przypominać. Zapomniane losy Pomorza przypomni w stolicy Darek Malejonek.
Koncert „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” w Warszawie [WEJŚCIÓWKI]
Koncert „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” już 21 grudnia (wtorek) o godz. 19.00 na scenie Palladium w Warszawie. Ze względu na obowiązujące obostrzenia widownia pomieści ograniczoną liczbę osób. Bezpłatne wejściówki można odebrać pod tym adresem internetowym [LINK]. Wejście na koncert jest darmowe, ale możliwe jedynie za okazaniem zarezerwowanej wcześniej wejściówki.
Częścią niezwykłego projektu historycznego stworzonego przez fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych jest także wystawa „Polskość Pomorza”, prezentowana w Palladium do 30 grudnia 2021 roku.