Marian Kociniak wychował się na Mokotowie, ale do śmierci w 2016 roku mieszkał w domu przy ul. Międzynarodowej. Rodzice chcieli, by został ślusarzem, ale talent odkryła w nim polonistka, namówiła na kółko dramatyczne w Wilanowie. Kociniak zdał na PWST i został aktorem pod kierunkiem mistrza Ludwika Sempolińskiego. U boku ukochanej żony Grażyny przeżył 50 lat. Zmarł miesiąc po jej śmierci. Nie pałał miłością do dziennikarzy, ale gdy już zgodził się udzielić wywiadu o sobie, powiedział, że nie zmarnował życia i gdyby urodził się po raz kolejny, niczego by w życiorysie nie zmienił. Ten wybitny aktor zostanie upamiętniony w Warszawie i dostanie miejsce w przestrzeni miejskiej, któremu będzie patronował.
Marian Kociniak będzie patronem ronda u zbiegu Międzynarodowej i Zwycięzców. W czwartek po południu (8 września 2022, o godz. 17) to głównie aktorzy z jego ukochanego „drugiego domu”, czyli Teatru Ateneum – pojawią się na Saskiej Kępie, by wspomnieć kolegę i nadać jego imię rondu u zbiegu Międzynarodowej i Zwycięzców. Na uroczystości pojawią się córka aktora - Weronika Kociniak, aktorka Maria Ciunelis czy dyrektor Teatru Ateneum – Artur Tyszkiewicz.
O godz. 17 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku przy ul. Międzynarodowej 46/48, a następnie odsłonięcie nazwy ronda. Wydarzenie odbywa się z inicjatywy burmistrza Pragi-Południe, Stowarzyszenia Obywatelskiego "Saska Kępa" i Spółdzielni Mieszkaniowej Międzynarodowa.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Skromny grób Mariana Kociniaka...