- Na razie mamy siedem zgłoszeń - mówił jeszcze w czwartek Bartosz Milczarczyk (31 l.), rzecznik Ratusza. Na tej liście są Marsz Niepodległości i demonstracja antyfaszystowska oraz pięć stacjonarnych pikiet. - Marsz prezydencki jako uroczystość państwowa nie wymaga zgłoszenia. Termin zgłaszania innych zgromadzeń upływa w czwartek o północy - dodaje Milczarczyk. A którędy przejdą pochody? Do soboty liczba zgłoszono 11 zgromadzeń w stolicy.
W niedzielę w samo południe zacznie się demonstracja antyfaszystowska organizowana przez Porozumienie 11 Listopada. Demonstranci ruszą spod pomnika Bohaterów Getta przy
ul. Zamenhoffa. Stamtąd przejdą ul.: Nowolipki, Andersa, Marszałkowską, Królewską, Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Rysią, znów Marszałkowską i dalej ul. Sienkiewicza, Jasną, Zgody, Kruczą, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na pl. Zamkowy.
Z kolei o godz. 13.15 zaplanowano start współorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta marszu "Razem dla Niepodległej". Trasa poprowadzi z pl. Piłsudskiego, Traktem Królewskim aż do Belwederu.
Najpóźniej, bo o godz. 15 zacznie się Marsz Niepodległości organizowany przez ugrupowania prawicowe z Młodzieżą Wszechpolską i Obozem Narodowo-Radykalnym na czele. Demonstranci ruszą z ronda Dmowskiego do pl. Na Rozdrożu pod pomnik Romana Dmowskiego. Tutaj dokładna trasa nie jest znana. Organizatorzy mają ją podać przed samą manifestacją.
W trakcie przejścia pochodów zamykane będą ulice. Kierowcy i pasażerowie muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Komenda Stołeczna Policji została postawiona w stan najwyższej gotowości.
- Dostaliśmy zapewnienia od organizatorów o pokojowym charakterze wszystkich manifestacji - wyjaśnia asp. Mariusz Mrozek (40 l.) z KSP. - Jesteśmy jednak przygotowani na każdą ewentualność - dodaje.