- Mieszkańcy nie występowali nigdy do SGGW z żadnymi roszczeniami, bo nie było umów. Nie płacili też uczelni żadnego czynszu, a uczelnia płaciła nawet za pobór wody - mówi Krzysztof Szwejk, rzecznik SGGW. Odszkodowanie za wywłaszczony teren i budynek dostanie uczelnia, mieszkańcom nie należy się nic.
>>> Południowa Obwodnica Warszawy: Bez systemu oczyszczania powietrza? [AUDIO]
Lokatorzy skierowali sprawę do sądu. Uważają, że mimo braku umowy przepisy dają im prawo własności domu. - Nie wiemy co dalej, czekam na rozstrzygnięcie sądowe przyznam szczerze. Myślę, że to rozstrzygnięcie powinno być brane jakoś pod uwagę. W ubiegłym roku złożyliśmy to do sądu, no i sąd działa tak jak działa. Jaki ja mogę mieć na to wpływ - mówi Andrzej Jasek, mieszkaniec Nowoursynowskiej 102.
>>> Południowa Obwodnica Warszawy: Bazarek Na Dołku zmienia położenie [AUDIO]
- Zgodnie z prawem możemy zaproponować lokal zastępczy, ale na 120 dni - mówi Tomasz Kwieciński z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Dyrekcja jest zobowiązana zapewnić te nieruchomości na czas tych 120 dni, tak jest wpisane w decyzji wojewody. To jest czas dla władz Warszawy, by zapewnić lokale socjalne tym osobom - tłumaczy.
>>> Południowa Obwodnica Warszawy: Mieszkańców Ursynowa czeka 2,5 roku utrudnień [AUDIO]
Rodzina Jasków zwróciła się już z wnioskiem o lokal socjalny. Został odrzucony, bo nie spełniają oni kryteriów zarobkowych. Z Andrzejem Jaskiem rozmawiał Arek Pogłud:
Czytaj też: Rusza rekrutacja do przedszkoli. "Sytuacja będzie bardzo trudna" mówią urzędnicy [AUDIO]