Ksiądz Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010. Uroczystość beatyfikacyjna odbyła się na Placu Piłsudskiego w Warszawie, a przewodniczył jej arcybiskup Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jego życie i śmierć pozostają inspiracją dla wielu osób w Polsce i na świecie, symbolizując walkę o prawdę, wolność i sprawiedliwość.
W czwartek (6 czerwca 2024 roku) mija 14 lat od tego dnia. O godzinie 15 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył ks. bp Michał Janocha, biskup pomocniczy warszawski. Chwilę po uroczystościach kościelnych, w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Prawda i wolność. Ksiądz Jerzy Popiełuszko”. Na wystawie zaprezentowano artefakty związane z życiem i działalnością księdza Jerzego.
Paweł Kęska, przewodniczący społecznego komitetu organizującego uroczystości w Warszawie, podkreślił znaczenie obchodów. − Zaczynając prace w społecznym komitecie nie byliśmy przekonani, czy Polska naprawdę pamięta o tej postaci. Po kilku miesiącach pracy wiemy, że ks. Jerzy jest dziś dla Polski ważny. Wydarzeń w naszej ojczyźnie jest bardzo wiele, a uroczystości rocznicowe są punktem centralnym. Dlaczego? Trudne życie, jakie prowadził ks. Jerzy Popiełuszko zaowocowało beatyfikacją. Dziś świętujemy życie, które przyniosło chwałę Panu Bogu, a nam wolność. Ludzie mocno reagują na przesłanie ks. Jerzego, a jest to spór o prawdę, wolność, przezwyciężenie lęku w życiu prywatnym i publicznym. To wszystko jest dziś aktualne − powiedział, cytowany przez portal "radiomaryja.pl".
O godzinie 19 w Domu Amicus na warszawskim Żoliborzu odbyło się spotkanie z autorami najnowszej biografii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Autorzy opowiedzieli o mało znanych faktach z życia męczennika. Wydarzenie zakończy się wspólną modlitwą, która codziennie o godzinie 21 jest odmawiana przed grobem błogosławionego kapłana.