Burze w Polsce. Kolejna fala nawałnic! Trąba powietrzna zrywa dachy. IMGW ostrzega! Relacja na żywo

i

Autor: Karolina Grabowska/Tadeusz Mróz Burze w Polsce. Kolejna fala nawałnic! Trąba powietrzna zrywa dachy. IMGW ostrzega! Relacja na żywo

Burze w Polsce. Kataklizm! Gigantyczne straty i zniszczenia. To był horror!

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia dla całej Polski. Dotyczą one oberwania chmury, burz, gradu i bardzo silnego wiatru. W czwartek, 24 czerwca, w niektórych częściach kraju było wyjątkowo niebezpiecznie. Niszczycielska burza była bardzo intensywna. IMGW ostrzegał przed upałem na wschodzie kraju. Jego następstwem było formowanie się komórek burzowych. Część z nich rosło i łączyło się z innymi, powodując ogromne zagrożenie. Skutki gwałtownych zmian pogodowych są bardzo poważne. W nocy też było niebezpiecznie. Co nas czeka? Zobacz raport burzowy z Polski, sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja na terenach, gdzie są burze i co nas czeka w kolejnych godzinach. Straty po nawałnicach w Polsce są ogromne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w czwartek, 24.06.2021, ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia o burzach z gradem dla całej Polski. IMGW ostrzegał także przed upałem na wschodzie kraju. Ostrzeżenia objęły niemal całą Polskę. Dla sześciu województw IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem.

Zobacz koniecznie: Straszna wizja jasnowidza Jackowskiego. To ma stać się już we wrześniu!

Sprawdź: Gdzie jest burza? Mapa burzowa. Kiedy będzie burza w Warszawie? Radar burz

Burze w Polsce. Dramatycznie długa lista strat i zniszczeń. Podsumowanie

Skutki frontu burzowego to 291 uszkodzonych dachów i poszyć dachowych – poinformował w czwartek Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Najwięcej zniszczonych dachów było w woj.: małopolskim – 73, lubelskim – 72, mazowieckim – 59, śląskim – 42 i łódzkim – 30. Dodał, że straż pożarna odnotowała 2039 interwencji, najwięcej w woj.: mazowieckim – 570, małopolskim – 321 i lubelskim – 271 – podaje Polska Agencja Prasowa.

Nawałnice przetaczały się nad Polską niemal przez cały dzień, powodując ogromne straty i zniszczenia oraz zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców wielu miejscowości. Noc z czwartku na piątek ma być nieco spokojniejsza, ale burze nadal będą obecne na ogromnym obszarze kraju.

Zobacz: Pogoda na piątek, 25 czerwca 2021. Nieprzewidywalny front. Prognoza pogody 25.06

godz. 22.42 Burze nie słabną. IMGW ostrzega

Najbardziej intensywne burze będą w pasie od Górnego Śląska i Małopolski po Podlasie – podał w czwartek wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od Mazowsza i Lubelszczyzny, przez Kielecczyznę, Górny Śląsk i Opolszczyznę występują burze, miejscami gwałtowne Opady deszczu mają natężenie ulewne i nawalne (20 mm/10min). Godzinowe sumy opadów przekraczają nawet 50 mm – informuje Instytut.

Według IMGW w obszarach występowania opadów o charakterze burzowym mogą wystąpić lokalne, gwałtowne i na ogół krótkotrwałe wzrosty stanów wody do strefy wody wysokiej. Niewykluczone przekroczenia stanów ostrzegawczych, miejscami alarmowych – podaje Polska Agencja Prasowa.

godz. 22.29 Nawałnice i burze z gradem. Strażacy walczą ze skutkami pogody

Do czwartkowego wieczora strażacy interweniowali ponad dwa tysiące razy. Są uszkodzenia dachów i budynków oraz podtopienia. Jedna osoba jest poszkodowana – podaje na Twitterze Państwowa Straż Pożarna. To wczesne podsumowania. Burze nadal trwają, a bilans strat będzie rósł.

godz. 22.08 Burza nad Warszawą. To kolejna nawałnica?

Mieszkańcy stolicy boją się kolejnej dramatycznej nawałnicy. Front komórek burzowych z południa kraju dotarł już do Warszawy. Czytaj więcej: Potężna burza nad Warszawą. Ludzie panikują! „Aż mi się podłoga trzęsie”.

godz. 22.04 Burze objęły pół Polski! Co dalej?

Nie widać końca nawałnic i burz z gradem, które przetaczają się przez Polskę. Grzmi i błyska się już nie tylko na południu, ale też na wschodzie i w centrum kraju. Jak obecnie wygląda obszar burz w Polsce?

godz. 21.58 Burze dotarły do stolicy. To jeszcze nie koniec!

Front komórek burzowych dotarł do stolicy. Nadal grzmi na południu kraju i na Lubelszczyźnie, a teraz coraz mocniej także na Mazowszu. Taka wędrówka komórek burzowych i towarzyszących im odpadów oraz porywistych podmuchów wiatru – będzie trwała jeszcze wiele godzin!

Od południowego zachodu na północny wschód kraju przemieszczał się będzie płytki niż, który pod wieczór dotrze nad Mazury i Podlasie. Burze wystąpią na przeważającym obszarze kraju. Najbardziej intensywne będą w pasie od Górnego Śląska i Małopolski po Podlasie – przewidują synoptycy IMGW.

godz. 21.42 Małopolska szacuje straty po nawałnicach

Gwałtowny front burzowy objawiający się ulewami i gradem, który przeszedł nad Małopolską, poczynił największe szkody w południowej i północnej części regionu. W okolicach Nowego Sącza przeszła trąba powietrzna, która uszkodziła kilkadziesiąt budynków, w powiecie olkuskim grad podziurawił 40 dachów. Jak poinformował w czwartek wieczorem wojewoda Łukasz Kmita, małopolska straż pożarna odnotowała do tej pory ponad 300 interwencji. Najwięcej – 84 w powiecie nowosądeckim i 80 w powiecie olkuskim.

godz. 21.22 Śląskie. Krajobraz po burzy

Tylko do godz. 20.00 w czwartek straż pożarna odnotowała ok. 90 głoszeń związanych z obfitymi opadami deszczu i burzami w woj. śląskim. Najwięcej pracy strażacy mają w powiecie będzińskim i zawierciańskim. Burze, którym towarzyszy obfity deszcz, czasem także grad, od czwartkowego popołudnia przetaczają się nad regionem. Po godz. 21.00 nad Śląskiem nadal przechodzą nawałnice.

Mieszkańcy niektórych części woj. śląskiego donoszą o olbrzymim huku towarzyszącym gradobiciom i dużych stratach – uszkodzonych dachach, oknach, autach i uprawach oraz połamanych drzewach. Po gwałtownej burzy, która przeszła w czwartek nad Częstochową, na Jasnej Górze zalana została podłoga w Kaplicy Matki Bożej.

godz. 20.50 Gradobicie w Radomiu. Uszkodzone dachy

Strażacy usuwają skutki ulewnego deszczu z gradem, który w czwartek po południu przeszedł nad Radomiem i okolicami. Kulki gradu uszkodziły około 10 dachów, podtopione są niektóre ulice i wiadukty – informuje PAP. Strażacy przyjęli kilkadziesiąt zgłoszeń. – To głównie podtopienia piwnic, posesji, ulic, uszkodzenia dachów w wyniku gradu, konary drzew blokujące ulice – przekazał dyżurny operacyjny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Strażacy podkreślają, że jak zwykle, gdy dochodzi do ulewnych deszczy, tak i tym razem zalany został tunel przy ul. Grzecznarowskiego. Strażacy wypompowują też wodę na al. Wojska Polskiego.

godz. 20.35 Burzowy Kraków. Nie widać końca burz w Małopolsce

Burzowy Kraków. Nie widać końca burz w Małopolsce

i

Autor: Sylwia Adamczyk Kraków, po godz. 20.00. Widok na Tauron Arenę

godz. 20.28

Żadnego z mieszkańców Sądecczyzny, którzy ucierpieli w wyniku przejścia trąby powietrznej przez Piątkową, Librantową, Koniuszową i inne miejscowości, nie zostawimy bez wsparcia – zapewnił premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do dramatycznych zdarzeń pod Nowym Sączem. W całym powiecie – jak wynika z najnowszych danych – uszkodzonych zostało nawet 60 budynków. Jedna osoba została ranna.

Więcej: Trąba powietrzna pod Nowym Sączem. Ważna deklaracja Mateusza Morawieckiego.

godz. 20.03 Jedna osoba ranna, 60 uszkodzonych budynków. Bilans trąby powietrznej

Dramatyczny bilans strat po przejściu trąby powietrznej w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. W różnym stopniu uszkodzonych zostało ok. 60 budynków. Jedna osoba jest ranna. To najnowszy, aktualny bilans strat. Na miejscu cały czas pracują służby ratunkowe.

Strażacy przystąpili już do zabezpieczenia domów plandekami, aby uchronić nieruchomości przed zalaniem – relacjonuje wojewoda małopolski, Łukasz Kmita.

godz. 19.45 Ostrzeżenie III stopnia przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie III stopnia – najwyższe w trzystopniowej skali – dla województw: śląskiego, małopolskiego oraz części opolskiego i świętokrzyskiego. W najbliższych godzinach prognozowane są tam burze z opadami deszczu, silnym wiatrem i gradem.

W czterech województwach południowej części kraju przewidywane są burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu. W niektórych miejscach można spaść nawet do 60 mm wody. IMGW ostrzega, że porywy wiatru mogą dochodzić do 110km/h, a miejscami nawet do 130 km/h. Synoptycy przewidują też, że burzom będą towarzyszyć opady gradu o średnicy dochodzącej nawet do sześciu centymetrów.

godz. 19.28 Podtopienia po burzach – IMGW ostrzega

Poziom wody w rzekach może się niebezpiecznie podnosić, a lokalnie może dochodzić do podtopień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega nie tylko przed samymi burzami z gradem i porywistym wiatrem. Na przeważającym obszarze kraju obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne.

Widoczne są wzrosty na rzekach w miejscach pojawienia się opadów burzowych. Spływ powierzchniowy w zlewniach zurbanizowanych podczas opadów burzowych prowadzić będzie do podtopień i tworzenia się rozlewisk – prognozuje IMGW.

godz. 19.07 Potężna burza za chwilę w Lublinie!

Duża komórka burzowa zbliża się do Lublina od zachodu. Zagrożona może być zwłaszcza centralna Lubelszczyzna. – Z zachodu zbliżają się burze. Towarzyszą im opady deszczu 20-30 mm, lokalnie do 40 mm i porywy wiatru od 70-90 km/h, lokalnie możliwe porywy do 100-110 km/h. Możliwy grad o średnicy 2-4 cm – zapowiada IMGW w komunikacie meteorologicznym wydanym dla Lubelszczyzny.

godz. 18.58 Burze z gradem i ulewny deszcz

Nawalne opady deszczu wraz z gradem przechodzą w Małopolsce oraz na pograniczu woj. małopolskiego i świętokrzyskiego. W ciągu godziny w Sielcu spadło 57 mm deszczu, a to prawie tyle, ile powinno spaść przez cały czerwiec – informuje IMGW.

Gdzie obecnie występują burze z gradem i nawałnice? Zobacz aktualne wskazania radarów synoptyków!

godz. 18.58 Burze z gradem i ulewny deszcz

i

Autor: IMGW godz. 18.58 Burze z gradem i ulewny deszcz

18.37 Superkomórki burzowe. Nawałnice w kolejnych regionach

Aktualnie burze występują na południu Mazowsza, na zachodzie Kielecczyzny i w Małopolsce. Obserwuje się tam struktury wielokomórkowe – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burze z południa Mazowsza przesuwają się na wschód – nad Lubelszczyznę. Potężne burze wciąż występują w Małopolsce.

godz. 18.21 Blisko 20 uszkodzonych dachów pod Nowym Sączem

Trąba powietrzna uszkodziła blisko 20 dachów w Librantowej i Koniuszowej pod Nowym Sączem. – Zostało uszkodzonych: w całości 10 dachów na budynkach mieszkalnych, częściowo zniszczone cztery dachy na budynkach mieszkalnych, częściowo zniszczone cztery dachy na budynkach gospodarczych – podsumowuje wojewoda małopolski, Łukasz Kmita.

Na miejscu cały czas pracują strażacy. Wzywane są kolejne jednostki. Zapowiedziano już zwołanie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

godz. 18.10 Gradobicie w Krakowie

Ogromne kule lodu leciały z nieba prosto na mieszkańców Krakowa! Takie zdjęcia otrzymujemy od naszych Czytelników. Kule gradu miały kilka centymetrów średnicy.

Gradobicie w Krakowie

i

Autor: Karolina Grabowska Gradobicie w Krakowie

18.03 Trąba powietrzna w Małopolsce!

Trąba powietrzna pustoszy miejscowości pod Nowym Sączem. Ogromne zniszczenia w Librantowej i Koniuszowej. Zerwane są dachy, uszkodzone budynki, połamane drzewa. Więcej: Trąba powietrzna pod Nowym Sączem. Ogromne zniszczenia w Librantowej i Koniuszowej.

godz. 17.44 Librantowa, Koniuszowa. Gigantyczne zniszczenia

Ogromne zniszczenia pod Nowym Sączem w Małopolsce po przejściu trąby powietrznej. Żywioł niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Największe straty odnotowano w Librantowej i Koniuszowej. Zerwanych zostało przynajmniej kilkanaście pokryć dachowych, uszkodzonych w sumie kilkadziesiąt budynków. Połamanych drzew nikt już nawet nie liczy.

godz. 17.32 Trąba powietrzna w okolicach Nowego Sącza

Tragiczne skutki burz i zmieniającej się pogody w Małopolsce. W okolicach Nowego Sącza przeszła trąba powietrzna! Porywisty wiatr uszkodził dachy wielu budynków. Trąba powietrzna przeszła nad Librantową koło Nowego Sącza. Żywioł zrywał dachy budynków, łamał drzewa.

godz. 17.02: Koszmarna noc – burze i nawałnice

Zagrożenie związane z silnymi burzami z gradem przechodzącymi nad Polską nie skończy się po południu ani wieczorem. W nocy też będzie niebezpiecznie – zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Co nas czeka? Potężne burze z gradem, ulewy, nawałnice i wichury. Miejscami wiatr osiągnie w porywach prędkość 130 km/h – to niszczycielska siła. Szczególnie niebezpiecznie może być na południu Polski.

godz. 16.35

Wciąż grzmi w Małopolsce, woj. świętokrzyskim i na południu Mazowsza. Komórki burzowe, które pojawiły się ok. godz. 15.00 – rosną w siłę. Synoptycy zapowiadają nawałnice i lokalnie ulewne deszcze, a te z kolei mogą powodować zagrożenie hydrologiczne.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia – istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych – potwierdza Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

godz. 16.07: Gigantyczny grad na Sądecczyźnie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o gradobiciu na Sądecczyźnie. Z nieba w czasie burzy leciały kule lodu o średnicy kurzych jaj! Grad miał ok. 5-7 cm. Komórki burzowe nadal rozwijają się w pasie od Małopolski, przez woj. świętokrzyskie, po Mazowsze i Warszawę.

godz. 15.46

Burze zaczynają się znów nasilać – ostrzega IMGW. Instytut wydał nowy komunikat o aktualnym stanie pogody, po tym, jak w pasie od Małopolski po Mazowsze i Warszawę w czwartek po godz. 15.00 zaczęły tworzyć się nowe i rozrastające się komórki burzowe.

Pojawiają się pierwsze burze, w których systemy teledetekcji wskazują opady o natężeniu do 15 mm/10 min oraz lokalnie grad. W burzy, która wytworzyła się w rejonie Limanowej, w ciągu godziny spadło 25 mm deszczu. Komórki burzowe przemieszczają się powoli na północny wschód. Niewielka prędkość przemieszczania w połączeniu z ich dużą wydajnością opadową może punktowo generować sumy opadów do 60 mm. W najbliższym okresie zjawiska burzowe zgodnie z treścią ostrzeżenia będą się nasilać – zapowiada IMGW w najnowszym komunikacie.

godz. 15.14

Ogromny front burzowy, który przetoczył się w czwartkowe popołudnie przez północny wschód Polski – jest już nad Białorusią. To właśnie tam odnotowywane są obecnie potężne wyładowania atmosferyczne. To jednak nie koniec burzowego dnia w Polsce.

Nowe komórki burzowe tworzą się już teraz m.in. w Małopolsce (na północ od Nowego Sącza), na południu Mazowsza, a także na granicy woj. świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Najważniejsze wiadomości o aktualnej sytuacji burzowej w Polsce publikujemy w tym artykule – w relacji na żywo.

godz. 14:54

W Bieszczadach panują bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

- Obserwujemy rosnący ruch turystyczny. W ciągu dnia mogą pojawić się burze – powiedział w czwartek, 24.06.2021, w rozmowie z PAP, ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Łukasz Derwich.

godz. 14:22

- W związku z ulewnymi opadami deszczu i burzami, które rano i przed południem przeszły przez woj. łódzkie strażacy interweniowali 66 razy. Nie ma informacji o rannych - podał w czwartek rzecznik straży pożarnej w regionie mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

godz. 13:51

Warszawa: Opady na Bielanach wyniosły 37,4 mm. To połowa normy miesięcznej dla czerwca.

godz. 13:17

- Częściowo zablokowana jest droga krajowa nr 50 na odcinku Łochów - Ostrów Mazowiecka. W miejscowości Sadowne na jezdnię runęło drzewo. Ruch odbywa się wahadłowo, a utrudnienia mogą potrwać około godziny - poinformowała GDDKiA.

godz. 12:56

- Na godzinę 11:30 przechodzący front burzowy spowodował 258 zdarzeń na terenie województwa mazowieckiego. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w Warszawie (82), Legionowie (30), Wołominie (19), Węgrowie (19), Mińsku Mazowieckim (17) i Grodzisku Mazowieckim (11). Zdarzenia w głównej mierze dotyczą zalanych pomieszczeń, garaży oraz wiatrołomów - poinformował bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

godz. 12:35

Do Białegostoku dotarła burza. Sytuacja w regionie może być niebezpieczna.

godz. 12:26

Od wczesnych godzin porannych ulice Opola zmieniły się w rwący potok. Jednostki straży pożarnych pracowały dziś od 3.50 - wtedy rozpoczęto pierwsza interwencję w związku ze zniszczeniami wywołanymi przez burze. Do godziny 10:00 na terenie całego województwa opolskiego odnotowano w sumie 85 zdarzeń związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Sprawdź koniecznie: Opolskie: Straty po niszczycielskiej burzy w stolicy regionu. Zalane przedszkole i Uniwersytet Opolski. Żywioł jeszcze nie skończył!

godz. 12:01

W nocy z czwartku na piątek (24/25.06.21) należy się spodziewać kolejnych gwałtownych zjawisk burzowych na Podlasiu. Lokalnie może też spaść grad. IMGW zastrzega, że ostrzeżenie może być kontynuowane.

Poznaj szczegóły, przeczytaj: Niszczycielski żywioł zmierza nad Podlasie. Zagrożenie życia i zdrowia. Alerty IMGW i RCB

godz. 11:40

Z powodu zablokowanego przejazdu nie kursują pociągi w Otwocku - informują Koleje Mazowieckie. Od godziny 10 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM-KM we wszystkich pojazdach ZTM w strefie I i II.

godz. 11:21

"Uwaga! Dziś i w nocy (24/25.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr" - ostrzega alert RCB, który został rozesłany do kilku milionów Polaków.

godz. 11:14

W czwartek 24 czerwca rano burze dały o sobie znać w północnej części województwa śląskiego. Silny wiatr i ulewy nawiedziły m.in. Częstochowę, powiat kłobucki i lubliniecki. W miejscowości Boronowo w cztery drzewa zostały połamane i powalone na jezdnię. Groźnie było również wtedy, gdy kabel telefoniczny spadł na jeden z pojazdów.

Sprawdź: Burze i ulewy w Śląskiem. Połamane drzewa i ulice jak rwące potoki! To dopiero początek? [ZDJĘCIA]

godz. 11:02

- Udało się odblokować ruch na Wisłostradzie - informuje nasz reporter. Woda już opadła

godz. 11:00

Nawałnica dotarła do Wyszkowa i Łochowa na Mazowszu i kieruje się na północny-wschód. Wkrótce intensywne burze dotrą na Podlasie

godz. 10:52

W związku z ulewnym deszczem zamknięte zostało północne wejście do stacji metra Młociny - poinformował Warszawski Transport Publiczny. Czynne są inne wejścia na stację, a metro kursuje bez zmian.

godz. 10:50

Silne gradobicie przeszło m.in. w okolicach Żyrardowa. W Międzyborowie padały gradziny o wielkości nawet 2,5 cm.

godz. 10:46

- Zalana jest Wisłostrada na wysokości Cytadeli. Kierowcy jadą tam z minimalną prędkością, bo na jezdni jest pełno wody - relacjonują kierowcy, którzy utknęli w potężnym korku.

godz. 10:40

Szybki przejazd przez kałuże może się okazać bardzo kosztowny. Nawet, jeśli uda nam się przedostać przez wodną przeszkodę, rachunek w serwisie może okazać się słony. Samochód jest pełen podzespołów i urządzeń, które nie znoszą kontaktu z wodą, a skutki podtopienia auta trudno wyeliminować.

Przeczytaj nasz poradnik: Jak przejeżdżać przez kałuże? Podtopione drogi są groźne dla Twojego auta

godz. 10:32

Na warszawskich Bielanach w ciągu 30 minut spadło 37 litrów wody na każdy metr kwadratowy.

- To połowa miesięcznej normy dla czerwca - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W Śródmieściu opady były słabsze - spadło 20 litrów wody na każdy metr kwadratowy - dodaje IMGW.

godz. 10:23

- W całym województwie mazowieckim odnotowaliśmy ponad 100 zgłoszeń, najwięcej w Warszawie, Legionowie i Grodzisku Mazowieckim - poinformował bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

godz. 10:17

- Najwięcej zgłoszeń odnotowaliśmy na północnym-zachodzie Warszawy - to Bielany, Bemowo, Żoliborz i Białołęka. Burza skierowała się w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego - dodał kpt. Kapczyński. 

godz. 10:15

W północno-zachodniej Polsce wprowadzono I stopień ostrzeżenia, w pozostałej części kraju obowiązuje II stopień, zaś w powiecie Kłodzkim na Dolnym Śląsku obowiązuje czerwony alert! Województwo śląskie znajduje się w drugiej grupie.

Przeczytaj: Potężne wichury i burze z gradem. Pomarańczowy alert na Śląsku! Niepokojące prognozy [POGODA 24.06.2021]

godz. 10:08

- Obecnie w Warszawie odebraliśmy około 75 zgłoszeń. Głównie dotyczą one zalanych piwnic i podziemnych garaży. Na szczęście nikt nie został poszkodowany - relacjonuje kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

godz. 9:30

Od wczesnych godzin porannych ulice Opola zmieniły się w rwący potok, alarm w jednostkach straży pożarnych, liczne interwencje w Jędrzychowie (pow. nyski), Regulicach (nyski), Grabinie (opolski), czy Skorochowie (nyski). Połamane drzewa i zalane posesje!

Zobacz: Potok na ulicach miasta! Czwartek jednym z najbardziej niebezpiecznych dni tego roku! [Opole, pogoda 24.06.21 r.]

godz. 9:18

Nad warszawę nadciągają pierwsze deszczowe chmury. Słychać zbliżająca się burzę.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki