Tych dzielnic należy się bać? Kliknij w pierwsze zdjęcie!
Jakich obszarów najlepiej unikać w Warszawie? Plotki głoszą, że najgorzej jest na Pradze Północ oraz Południe i w Śródmieściu. Czy rzeczywiście lokalizacje, o których piszemy są niebezpieczne?
Czy w Warszawie jest jak w kawałku Projektu Warszawiak? - ...lecz od stolicy won, bo krew się będzie lać. Na warszawiaka nie ma cwaniaka. Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup... - tak brzmi fragment piosenki „Na warszawiaka nie ma cwaniaka”.
A może bardziej pasowałby do stolicy utwór „Sen o Warszawie”? - Już dziś wyruszaj ze mną tam. Zobaczysz jak, przywita pięknie nas warszawski dzień - śpiewał Czesław Niemen.
Raport Komendy Stołecznej Policji (od stycznia do grudnia 2016) mówi o dokonaniu ponad 71 tysięcy przestępstw. Najwięcej wśród nich było przestępstw kryminalnych, bo ponad 53 tysiące. Na kolejnych miejscach znalazły się: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, uszkodzenie rzeczy, kradzież samochodu, przestępczość rozbójnicza, uszczerbek na zdrowiu. Ze statystyk wynika też, że w tym okresie w stolicy najmniej było bójek i pobić.
Z kolei z raportu mapakryminalna.pl (z 2014 roku) wynika, że Warszawa jest znana głównie z włamań do mieszkań, na każde 100 tys. osób przypada 106 włamań. Niemało w Warszawie odnotowano przestępstw narkotykowych (140 na 100 tys. mieszkańców), czy też kradzieży samochodów (113 na 100 tys. mieszkańców). - Dobra wiadomość dla stolicy jest zaś taka, że stosunkowo niewielka jest liczba zabójstw - czytamy na mapakryminalna.pl.
Jednocześnie podkreślamy, że kolejność zdjęć jest przypadkowa, zaś sam artykuł jest subiektywny. Dlatego już teraz zachęcamy Was do wskazywania najniebezpieczniejszych miejsc w stolicy. Piszcie o nich w naszych komentarzach. Stwórzcie z nami kryminalną mapę Warszawy!