Niedziela Palmowa to wstęp do najważniejszego w kalendarzu polskich katolików Wielkiego Tygodnia, czasu wyciszenia i przygotowań do Wielkanocy. Tego dnia, na siedem dni przed cudownym Zmartwychwstaniem Jezusa warszawiacy wyjdą na ulicę z poświęconymi wcześniej tradycyjnymi palemkami. Wszystko po to, by upamiętnić wjazd Jezusa do Jerozolimy, w której pięć dni później rozpoczęła się jego męka.
W niektórych parafiach procesje Niedzieli Palmowej będą niezwykle widowiskowe. Największą z nich będzie ta organizowana przez kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesie Bielańskim.
Procesja rozpocznie się o godz. 11 przy głównym wejściu do Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis 3. Poprowadzą ją dzieci jadące na osiołku Franciszku oraz proboszcz parafii ks. Wojciech Drozdowicz.
Wszystko odbędzie się w stylizowanej na średniowieczną oprawie, przy dźwiękach pieśni gregoriańskich w wykonaniu zespołu Bornus Consort i udziale bielańskiej orkiestry dętej oraz grupy rekonstrukcyjnej Terror Mundi. Po procesji odbędzie się msza święta.
Na własne procesje zapraszają zresztą wszystkie parafie. W godz. 13-13.45 palmy nieść będą wierni z parafii NMP Matki Kościoła u zbiegu al. Niepodległości i Domaniewskiej, którzy przejdą Domaniewską, Modzelewskiego i Niepodległości.
W kościele św. Anny uroczysta procesja poprzedzi mszę świętą rozpoczynającą się o godz. 12. Procesje odbędą się też wieczorem. Tak będzie w kościele Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w al. Stanów Zjednoczonych, gdzie przemarsz rozpocznie się o godz. 20.30. Wierni przejdą ul. Spalinową, Turbinową, Rozłucką i Kinową.
O Niedzieli Palmowej pamiętać powinni też pasażerowie i kierowcy, którzy liczyć się muszą z utrudnieniami w okolicy kościołów.
Kościół Kamedułów w Lesie Bielańskim godz. 11
Kościół NMP Matki Kościoła u zbiegu al. Niepodległości i Domaniewskiej - godz. 13
Kościół św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu - godz. 11.30
Kościół Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w al. Stanów Zjednoczonych - godz. 20.30