Nieoczekiwany atak zimy w Warszawie. Zaczął sypać biały puch! Mieszkańcy chwycili za telefony
Wiele osób czekało na tę chwilę. Grudniowa szarówka od razu znika, gdy pojawi śnieg. Chociaż pierwsze opady w stolicy mieliśmy już 21 listopada, to o tym grudniowym też jest głośno. O śniegu napisali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Dziś miejscami występują słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie mżawki marznącej, powodujące gołoledź. Aktualnie w Warszawie śnieg – czytamy w poście zamieszczonym na platformie X.
Warszawiacy jak co roku chwycili z tej okazji za telefony. W mediach społecznościowych udostępniają nagrania i zdjęcia. Pojawiły się z tej okazji życzliwe wpisy. – Dzień dobry moi mili, życzę uroczej środy, Warszawa pada śnieg 0°C – napisał na Facebooku pan Włodzimierz.
– Na Zaciszu pada śnieg. A jak u Was? Miłego dnia wszystkim życzę – dołączyła do zabawy Katarzyna Górska-Manczenko, zastępczyni burmistrza Targówka.
Z kolei Zarząd Oczyszczania Miasta z okazji opadów przypomina o bezpieczeństwie.
Zimowa pogoda jeszcze na dobre nie nadeszła, ale w prognozach widać niewielki śnieg, pojawiają się już też ostrzeżenia meteorologów o gołoledziach. Grudniowa checklista kierowców wygląda tak:
- zimowe opony - o tym nie ma co dyskutować
- akumulator - w pełni naładowany i sprawny
- płyn chłodniczy i do spryskiwaczy - w wersji zimowej
- stan układu hamulcowego - po kontroli
- oświetlenie - sprawne i ustawione w odpowiedniej pozycji
- skrobaczki, odmrażacze itp. akcesoria - na wyposażeniu
Śnieg w Warszawie. Jaka pogoda na święta Bożego Narodzenia?
Niestety, środowe opady śniegu nie sprawią, że w Warszawie zrobi się biało na dłużej. Płatki szybko topnieją. Jaka pogoda będzie na święta? Niestety, wszyscy liczący na białe święta mogą się rozczarować. W Wigilię prognozowana jest temperatura 1°C bez opadów. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia temperatura utrzyma się na poziomie 4°C. 26 grudnia ma do tego padać deszcz.
– W Polsce w ciągu ostatnich 30 lat pokrywa śnieżna była rzadkością, szczególnie na nizinach. Rekordowe lata to 2001 i 2010. W pozostałych latach to raczej symboliczne kilka cm lub całkowity brak śniegu – wyjaśniają synoptycy IMGW.