Podpisane porozumienie przyniesie korzyści obu stronom: uczelnia będzie się rozwijać i będzie bardziej atrakcyjna dla studentów i wykładowców, z kolei Warszawa lepiej wykorzysta potencjał naukowo-badawczy uczelni.
Czytaj także: Zostań Warszawskim Mistrzem Ortografii i wygraj 5 tys. zł. Już w poniedziałek ruszają zapisy!
Uczelnia natychmiast rozpoczyna działania: - Już wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę budynku S przy uli. Batorego obok Stodoły. Warszawiacy natychmiast rozpoznają to miejsce - mówi rzecznik uczelni Piotr Karwowski. Pierwszy budynek, który powstanie w ramach tej umowy ma być do dyspozycji SGH już za dwa lata.
Czytaj także: Warszawa: Wiemy ile szkół przystąpiło do strajku. Oficjalne wyniki [STRAJK NAUCZYCIELI 2019]
W najbliższych latach SGH zamierza też wybudować kolejne budynki, które będą służyły potrzebom uczelni - dodaje rektor uczelni Marek Rocki. - W kampusie naszej uczelni są cztery puste place. Mamy nawet już rozwiązania architektoniczne gotowe, bo były konkursy, które były prowadzone przez uczelnię wśród młodych ludzi z Politechniki Warszawskiej - tłumaczy.
Czytaj także: Progi punktowe do liceów w Warszawie. Zasady rekrutacji 2019
Jak widać, ta umowa nie pozostanie tylko świstkiem papieru: władze SGH chcą aby w ten sposób powstał nie tylko największy kampus w Warszawie, ale też jeden z największych w kraju.