To będzie nie tylko stadion dla Polonii, ale też miejsce, w którym będą się rozwijać młodzi warszawscy sportowcy, a także wszyscy Warszawiacy - mówi wiceprezydent warszawy Renata Kaznowska. - Chcemy stworzyć zaplecze dla rozwoju sportu w Warszawie, które nazwaliśmy Młodzieżowe Centrum Sportu. Dlatego stadion jest tylko jednym z elementów: mamy pływalnię, po lewej stronie powstanie hala widowiskowo-sportowa z myślą o młodzieży warszawskiej i chociażby szkole sportowej po sąsiedzku, przy ul. Konwiktorskiej - dodaje.
Posłuchaj:
Przeczytaj także: Faworyt górą. Arka awansowała do półfinału Energa Basket Ligi
Polecany artykuł:
Nasz plan zakłada trzy budynki, z czego najważniejszy to oczywiście stadion z biurami i przestrzenią dla sportowców - tłumaczy Jakub Podgórski z biura JSK Architekci, które wygrało konkurs. - To są trzy obiekty. Pierwszy główny: stadion na ok. 15 tys. osób. W dwóch obiektach, które znajdują się po bokach placu wejściowego, w jednym znajduje się hala sportowa z widownia na ok. 1200 osób. W drugim obiekcie znajduje się tzw. Centrum Wsparcia Sportu - mówi.
Posłuchaj:
Przeczytaj także: Sześciu zawodników opuszcza ONICO Warszawa!
Przestrzeń przy ul. Konwiktorskiej stanie się miejscem, w którym będzie się rozwijało wiele sekcji sportowych: od młodzieżowych po profesjonalne - mówi Mariusz Czaja przedstawiciel środowisk Polonii, które brały udział w wyborze projektu. - Mamy pomieszczenia dla obecnych sekcji, czyli piłki seniorskiej, piłki dziecięcej, dla szachów, dla pływaków. Ale mają być także dla przyszłych sekcji czyli judo, zapasy, szermierka, sporty motorowodne - opowiada.
Posłuchaj:
Przeczytaj także: Czy siatkarki Wisły Warszawa zagrają w ekstraklasie? [AUDIO]
Stołeczny ratusz przekonuje, że prace nad rozbudową stadionu i jego otoczenia mogą się rozpocząć już za dwa lata. Na całość miasto chce przeznaczyć około 150 mln złotych.
Przeczytaj także: Nocny Market powraca! Już za tydzień! [AUDIO]