O co warto zapytać podczas rozmowy o pracę?

i

Autor: Materiały Prasowe O co warto zapytać podczas rozmowy o pracę?

O co warto zapytać podczas rozmowy o pracę?

2018-08-01 17:21

O co warto zapytać podczas rozmowy o pracę?

Przygotowując się do spotkania w sprawie pracy, w Twojej głowie może pojawić się mnóstwo pytań i wątpliwości. O co warto zapytać podczas rozmowy rekrutacyjnej? O czym nie możesz zapomnieć?

  • Jakie będą moje obowiązki?

    Jest to istotna kwestia – w końcu szukasz nowej pracy nie tylko ze względu na odpowiednie zarobki, ale i ciekawe zadania, prawda? Dowiedz się, jakie będą Twoje główne obowiązki, z kim będziesz współpracować i jak może wyglądać przykładowy dzień pracy na stanowisku, które Cie interesuje.
     
  • Czy firma zapewnia szkolenia i kursy?

    W ofertach pracy można często spotkać się z informacją odnośnie szkoleń i kursów przyuczających nowych pracowników do ich obowiązków. Często jednak w praktyce nie ma to pokrycia... Dlatego, jeśli zależy Ci na prawidłowym i jak najlepszym wykonywaniu swoich zadań, zapytaj o to wprost.
     

Czy firma zapewnia szkolenia i kursy?

i

Autor: Materiały Prasowe Czy firma zapewnia szkolenia i kursy?

  • Dlaczego szukacie nowego pracownika?

    Jeśli poprzedni pracownik z różnych powodów nie był zadowolony ze współpracy z firmą – niech nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, gdy i Ty będziesz po pewnym czasie rozglądać się za nowym stanowiskiem. Może się też zdarzyć, że Twój poprzednik dostał awans, przeniesiono go na inny dział czy stanowisko. Zapytaj o to, by rozwiać swoje wątpliwości... bądź potwierdzić obawy – wtedy możesz rozejrzeć się za ofertami pracy na Pracuj.pl.
     
  • Umowa o pracę czy umowa-zlecenie?

    Rodzaj umowy zawieranej z pracodawcą to istotna kwestia, o której lepiej wiedzieć zanim zdecydujesz się na pracę w firmie. Może się okazać, że otrzymasz umowę o pracę – z dostępem do wszystkich świadczeń i ubezpieczeń – nawet bez okresu próbnego lub będziesz pracować przez pół roku na umowie-zleceniu. Zastanów się czego oczekujesz i jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.
     
  • Godziny i czas pracy

    Warto dowiedzieć się już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, jakie są zasady ustalania grafiku, czy czas pracy jest stały? A może jest elastyczny, dzięki czemu pracę będziesz mogła/mógł połączyć ze studiami? Zapytaj również o to, czy do pracy będziesz przychodzić wyłącznie w tygodniu czy również w weekendy.
     
  • Jakie dostanę wynagrodzenie?

    Oprócz informacji o obowiązkach, rodzaju umowy i godzin pracy ważna jest również wysokość wynagrodzenia oferowana przez pracodawcę. Podczas rozmowy rekrutacyjnej możesz zostać zapytana/-y o to, jakie masz oczekiwania finansowe lub będziesz mogła/mógł sam podać jaka kwota Cie interesuje. Pamiętaj o tym, że kwota brutto to całość wynagrodzenia, przed odprowadzeniem składek, a "na rękę" otrzymasz kwotę netto.
     
  • Jakie dostanę wynagrodzenie?

    i

    Autor: Materiały Prasowe Jakie dostanę wynagrodzenie?

  • Czy jest coś jeszcze, o czym powinnam/powinieniem wiedzieć?

    Możliwe, że Twojemu rozmówcy coś umknęło, nie zdążył powiedzieć Ci o jakiejś istotnej sprawie. Jesteśmy tylko ludźmi, dlatego dla pewności zapytaj, czy poinformowano Cię o najważniejszych kwestiach.
     
  • Kiedy otrzymam informację o wynikach rekrutacji?

    Jeśli zakwalifikujesz się do następnego etapu rekrutacji lub gdy pracodawca będzie chciał nawiązać z Tobą współpracę – na pewno się z Tobą skontaktuje. Warto się dowiedzieć jak długi może okazać się czas oczekiwania na odpowiedź. Ta informacja pozwoli Ci również nie czekać w nieskończoność na odzew firmy, która nie zamierza Cię zatrudnić.
  • Artykuł sponsorowany

    Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

    Nasi Partnerzy polecają