Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w pierwszym półroczu tego roku w sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych było niewiele ponad milion osób. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku zatrudnienie wzrosło o 4,5 procent.
Najwięcej pracowników posiada branża „handel, naprawa pojazdów samochodowych” oraz „transport i gospodarka magazynowa”. Najmniejsze zatrudnienie jest w branżach „działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją”, „obsługa rynku nieruchomości” oraz „gastronomia i zakwaterowanie”.
Jak w swoich statystykach podaje GUS, ogółem przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w stolicy wynosiło 5731,28 złotych. Najwyższe przeciętne wynagrodzenie odnotowano w branży „informacja i komunikacja” 8709,22 złotych. Z kolei najniższe wynagrodzenie w branży „administrowanie i działalność wspierająca” 3491,17 złotych.
Z kolei w pierwszym półroczu zarejestrowanych było 30 tysięcy osób bezrobotnych. Największe bezrobocie jest na Woli, Mokotowie i Pradze Południe. Najmniejsze w Wesołej i Wilanowie.
Najwięcej bezrobotnych jest w przedziale wiekowym 35-44 oraz powyżej 55 roku życia. Pod względem wykształcenia najwięcej bezrobotnych ma wykształcenie wyższe.