Nowy rozkład PKP 2020/2021
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami przygotowali nowy rozkład jazdy. - Podróżni korzystają z efektów inwestycji Krajowego Programu Kolejowego: lepszego dostępu do podróży pociągiem z nowych i zmodernizowanych stacji i przystanków oraz krótszych czasów podróży. W rozkładzie jazdy uwzględniono kontynuację prac na liniach kolejowych bez wpływu na kursowanie pociągów - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.
Więził 31-latkę i zmuszał do seksu na ULICY. Szokujące odkrycie pod Karczewem
Szybsze i krótsze połączenia
Od 13 grudnia z Warszawy do Trójmiasta skróci się podróż najszybszymi pociągami. Jest to możliwe dzięki usprawnieniu systemu i wprowadzeniu na linii prędkości 200 km/h. - Najszybsze pociągi PKP Intercity pokonają trasę ze stacji Warszawa Centralna do stacji Gdańsk Główny w 2 h 32 min (obecnie czas ten wynosi 2 h i 47 min) - informują kolejarze.
Nowy rozkład PKP. Dodatkowe przystanki
Po wielu latach przerwy na trasie z Warszawy do Lublina zostanie dodany nowy przystanek Wygoda. Na trasie Warszawa - Białystok pociągi regionalne znów zatrzymają się na nowych peronach przystanków Zaręby Kościelne, Kietlanka, Szulborze Wielkie.
- Z nowych peronów wsiadamy do pociągów na modernizowanych liniach Poznań – Wrocław, Kraków – Katowice, Trzebinia – Oświęcim, Chabówka – Zakopane, Żywiec – Sucha Beskidzka, Częstochowa – Zawiercie, Kutno – Toruń, Działdowo – Olsztyn, Łódź Kaliska – Zduńska Wola, Lublin – Łuków, Lublin – Warszawa, Kędzierzyn-Koźle – Opole, Poznań – Szczecin - informują kolejarze.
Nowy rozkład PKP. Niezbędne informacje dla podróżnych
Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, na stronach: portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera (dawniej Rozkład Kolejowy) i Rozkład-PKP (dawniej Bilkom). - Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane także na tablicach elektronicznych oraz przekazywane są podróżnym w formie komunikatów głosowych - dodaje Mirosław Siemieniec.
Polecany artykuł: