pociąg

i

Autor: pixabay

Warto wiedzieć

PKP ponownie zmienia zasady. Chodzi o popularną zniżkę. Pasażerowie będą zaskoczeni!

2024-09-25 11:10

Podróże pociągami cieszą się popularnością nie tylko ze względu na wygodę, lecz również ze względu na niską cenę. Przewoźnik oferuje bowiem sporo zniżek, z których chętnie korzystają pasażerowie. Okazuje się jednak, że w tej kwestii zaszło ostatnio sporo zmian, o których warto wiedzieć przed zakupem biletów. Co się zmieni? Więcej szczegółów poniżej.

PKP wprowadza zmiany. Pasażerowie muszą o tym wiedzieć

Choć wakacje dobiegły końca, podróże pociągami nadal cieszą się popularnością wśród Polaków. Jeśli również należysz do grona osób, które chętnie wybierają PKP, musisz wiedzieć, że z dniem 12 września wprowadzono ważną zmianę.

Przewoźnik postanowił zająć się kwestią popularnej zniżki "Taniej z Bliskimi". Wybierając się w podróż w grupie od dwóch do sześciu osób, dotychczas można było skorzystać z upustu 30 proc., lecz bilety należało kupić wcześniej, a mianowicie maksymalnie 30, a minimalnie 3 dni przed zaplanowanym wyjazdem. Teraz jednak zakres ten uległ zmianie i by skorzystać ze zniżki, bilety trzeba kupić maksymalnie 30, a minimalnie 7 dni przed wyjazdem. Jeśli więc wybierasz się na wyjazd, pamiętaj o tym, by odpowiednio wcześniej kupić bilet.

Bilety możecie kupić na 30 – 7 dni przed wyjazdem (np. na wyjazd 28 września bilety trzeba kupić najpóźniej 21 września) - czytamy w regulaminie oferty.

PKP bilety ze zniżką. Jakie oferty są dostępne?

Zmiany wprowadzone przez PKP w kwestii oferty "Taniej z Bliskimi" mogą sprawić, że nie zawsze uda nam się z niej skorzystać. Dodatkowo nie za każdym razem podróżujemy w grupie, więc w takiej sytuacji warto przejrzeć także inne dostępne zniżki.

Okazuje się bowiem, że niektóre osoby, np. uczniowie, studenci, żołnierze, seniorzy, opiekunowie czy dzieci mogą sporą zaoszczędzić na biletach, korzystając z ulg ustawowych. Na jakie jednak konkretnie upusty można liczyć?

  • Studenci do ukończenia 26 roku życia, słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych, do ukończenia 26 roku życia oraz doktoranci do ukończenia 35 roku życia mogą liczyć na zniżkę w wymiarze 51 proc.
  • Dziecko do lat 4 posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, może skorzystać z ulgi 100%, jego opiekun z ulgi 78% przy przejazdach w relacjach określonych w ustawie, np. dom – placówka lecznicza
  • Wszystkie osoby po 60. roku życia mogą skorzystać ze stałej zniżki wynoszącej minus 30 procent od ceny bazowej bilety w 1. i 2. klasie
  • Zniżka dla emeryta wynosi minus 37 proc. od ceny biletu.

Więcej szczegółowych informacji na temat ulg znajdziesz na stronie przewoźnika.

Tak zmienił się dworzec PKP Bydgoszcz Główna

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki