- Nasza skarga dotyczy wyłącznie elementu dotyczącego filtrów instalacji w tunelu. Jeśli w taki sposób zostanie rozpatrzona nasza petycja, wówczas ten element powinien być poprawiony i filtry eliminujące zanieczyszczenia powinny być uwzględnione - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
>>> Południowa Obwodnica Warszawy: Będzie tunel pod Ursynowem [AUDIO]
Pod petycją o montaż filtrów podpisało się siedem tysięcy mieszkańców Ursynowa. - Nie życzę nikomu żeby musiał używać takich inhalatorów jak ja od roku, które są spowodowane tym, że pył i metale ciężkie psują nasze życie i nasze oskrzela. Apeluję! Zajmijmy się filtrami póki nie jest za późno - mówi Krystian Malesa, radny dzielnicy. Jego zdaniem Wojewoda wyrzucił petycję do kosza i zignorował obawy mieszkańców o zdrowie.
Polecany artykuł:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i wykonawca prac przekonują, że normy emisji zanieczyszczeń nie zostaną przekroczone. Nawet po 2020 roku, gdy wejdą w życie surowsze limity. Dwie wyrzutnie spalin z tunelu mają zostać zbudowane w rejonie ulicy Nowoursynowskiej oraz na wysokości ulic Gandhi i Płaskowickiej.
Więcej w tym temacie w materiale Pawła Mytlewskiego. Znajdziecie w nim m. in. odpowiedź Szymona Huptysia, rzecznika Ministerstwa Infrastruktury na petycję władz miasta: