Południowa Obwodnica Warszawy. NAJNOWSZE ZDJĘCIA

i

Autor: GDDKiA Południowa Obwodnica Warszawy. NAJNOWSZE ZDJĘCIA

Południowa Obwodnica Warszawy: kiedy otwarcie? GDDKiA podała datę

2020-11-24 11:05

Południowa Obwodnica Warszawy jest już prawie gotowa. Do doskonała wiadomość dla kierowców, którzy nie będą już musieli przebijać się przez zakorkowane centrum stolicy. Dzięki obwodnicy przez dzielnice Ursynów, Wilanów i Wawer jadący autostradą A2 będą mogli wygodnie i szybko ominąć miasto. GDDKiA poinformowała, kiedy kierowcy będą mogli pojechać nowym odcinkiem drogi.

Spis treści

  1. Południowa Obwodnica Warszawy na ostatniej prostej
  2. Południowa Obwodnica Warszawy: Tunel na Ursynowie w 2021
  3. Południowa Obwodnica Warszawy - koszt

Południowa Obwodnica Warszawy na ostatniej prostej

Południowa Obwodnica Warszawy (POW) już niedługo zostanie otwarta. Dobiegają prace na dwóch odcinkach z trzech. Drogowcy zapowiadają, że ta część trasy zostanie otwarta przed końcem roku, a może nawet i wcześniej. - Być może nowy odcinek południowej obwodnicy udostępnimy kierowcom już na początku grudnia - przekazał Szymon Piechowiak, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". To oznacza, że już niedługo kierowcy będą mogli skorzystać z 14 nowych kilometrów obwodnicy od węzła Lubelska (czyli od połączenia z trasą S17 i autostradą A2) do węzła Przyczółkowa w dzielnicy Wilanów. Do użytku zostanie oddany także nowy most na Wiśle.

Południowa Obwodnica Warszawy: Tunel na Ursynowie w 2021

Nieco później do użytku zostanie oddany trzeci odcinek POW. Na Ursynowie prace wykończeniowe nadal trwają. Przez duży fragment dzielnicy obwodnica poprowadzona zostanie tunelem! Będzie on miał 2335 metrów i będzie najdłuższy w Polsce. GDDKiA zapewnia jednak, że ursynowski fragment POW będzie gotowy do połowy 2021 roku.

Południowa Obwodnica Warszawy - koszt

POW obejmuje odcinek drogi ekspresowej S2 o długości 18,5 km. To inwestycja, która pozwoli "rozkorkować" centrum Warszawy, a kierowcom poruszającym się A2 pozwoli wygodnie i szybko ominąć miasto. Przypominamy, że umowa na realizacje projektu została podpisana w 2015 roku i miała być zrealizowana w ciągu 41 miesięcy od daty jej zawarcia. Koszt realizacji tej inwestycji wynosi 4,4 mld zł.

Kolejna blokada Warszawy. Kobiety znów wyszły na ulicę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki