Akcja #wimieniu

i

Autor: materiały prasowe Akcja #wimieniu

Pomóż małym Syryjczykom w imieniu warszawskich dzieci! Nietypowa akcja społeczna [AUDIO]

2018-03-23 14:35

Ponad 3 miliony syryjskich dzieci urodziło się w czasie wojny i nie zna innego życia. "Wobec ostatnich wydarzeń w syryjskiej Ghucie i innych miastach, wobec bombardowań i ataku chlorem, chcemy pomóc na ile możemy" - tłumaczą organizatorzy akcji #wimieniu. Uruchomiono  zbiórkę pieniędzy.

Kto to robi?

Na pomysł wpadła grupa warszawiaków po tym, jak ich dzieci zaczęły pytać, jak mogą pomóc swoim syryjskim rówieśnikom. Rodzice nie umieli im odpowiedzieć. Bo dzieci same nie mogą pomóc - mogą to zrobić dorośli, w ich imieniu. Stąd też nazwa akcji, do której zaczęli włączać się też wujkowie, ciocie, babcie i dziadkowie. Dziś w wydarzeniu bierze już udział ponad 2 tysiące osób. Wpłaty przekazywane są na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która organizuje pomoc dla ogarniętej wojną Syrii.

Co dalej stanie się z pieniędzmi?

Środki zbierane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej zostaną przeznaczone m.in. na żywność dla syryjskich dzieci, budowę infrastruktury wodnej i sanitarnej czy edukację.

Jak można pomóc?

W akcję można zaangażować się na dwa sposoby: wpłacając datek lub/i nagłaśniając działania. Szczegółowe informacje dotyczące obu form wsparcia znajdują się na stronie wimieniu.pl i na fanpage'u wydarzenia.

Oświadczenie PAH dotyczące odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Ghuty

“Polska Akcja Humanitarna udziela pomocy humanitarnej bezpośrednio wewnątrz pogrążonej w wojnie Syrii od 2012 roku. Niewyobrażalny dramat osób cierpiących w oblężonej Ghucie bardzo nas porusza. Dziękujemy za reakcję i solidarność społeczeństwa polskiego. Obecnie Zespół Pomocy Natychmiastowej PAH jest w trakcie rozpoznania potrzeb. Na bieżąco zbieramy wiedzę o sytuacji i możliwościach współpracy z innymi organizacjami humanitarnymi. Pomoc osobom poszkodowanym w Ghucie, niezależnie czy docelowo będzie udzielana bezpośrednio w tym mieście, czy osobom przemieszczonym poza nie, jest dla nas priorytetem. Będziemy wszystkich na bieżąco informować w postępach przygotowywanej pomocy" - czytamy w oświadczeniu.

Z  biorącymi udział w akcji 9-letnim Frankiem i jego tatą Adamem Wojdyłą rozmawiała Agata Sulińska:

CZYTAJ TEŻ: "Warszawiacy się nie boją". Mocna kampania na ulicach miasta [AUDIO, WIDEO]

CZYTAJ TEŻ: „Powiedz o TYM komuś” – kampania dla osób doświadczających przemocy. Nie jesteś sam ze swoim problemem!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają