Porodówka zmieniła się nie do poznania. Do szpitala ruszyli studenci UKSW

i

Autor: kolektory.mazovia.pl Porodówka zmieniła się nie do poznania. Do szpitala ruszyli studenci UKSW

Porodówka zmieniła się nie do poznania. Do szpitala ruszyli studenci UKSW

2022-04-05 7:56

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie udostępni studentom UKSW swoje pracownie i sprzęt medyczny! To wynik zawartej zawartej pomiędzy obiema placówkami umowy. – Aby stać się lekarzem nie wystarczy sama teoria, w tym zawodzie liczy się przede wszystkim praktyka – mówiła członkini zarządu, Elżbieta Lanc.

Sale porodowe w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym zmieniły się nie do poznania. Zostały otwarte tam nowe, przyjazne i w pełni wyposażone przestrzenie. – To milowy krok, który pozwala na rozwój naszego szpitala nie tylko w zakresie świadczonych usług, ale także dydaktycznym pracowników medycznych. Ten oddział jest do tego doskonale przygotowany. Zarówno pani prof. Ewa Barcz, jak i cały zespół są bardzo zainteresowani pracą dydaktyczną. Dajemy studentom dostęp do całej naszej infrastruktury i sprzętu, a sami zyskujemy możliwość poszerzania wiedzy i rozwoju – opowiada dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego Jarosław Rosłon.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pionierska operacja w szpitalu przy Szaserów w Warszawie. DaVinci wyciął grasicę

Dzięki zawartej umowie, studenci będą mogli skorzystać z najnowocześniejszej infrastruktury szpitala oraz znajdujących się na jego wyposażeniu aparatury medycznej, sprzętu medycznego i wyposażenia techniczno-biurowego.

Matka pobiła pasem swoją 4-letnią córkę. Dziewczynka wylądowała w szpitalu

Na potrzeby realizacji umowy na bazie istniejących w placówek komórek organizacyjnych, uczelnia stworzyła jednostki organizacyjne Instytutu Nauk Medycznych Wydziału Medycznego. Są to między innymi: Katedra Ginekologii i Położnictwa, Katedra Chirurgii, Katedra Urologii oraz zakłady Neurologii, Dermatologii i chociażby Okulistyki.

– Dzięki naszej współpracy z UKSW studenci będą u nas odbywali zajęcia dydaktyczne w formie seminariów i ćwiczeń. Jednym słowem będziemy kształcić nowe pokolenie lekarzy. Dla nas to duże wyzwanie i przede wszystkim motywacja do poszerzania wiedzy, żeby być na bieżąco z różnymi rozwiązaniami i znać odpowiedzi na trudne pytania – o przebiegu współpracy powiedziała kierowniczka Katedry prof. Ewa Barcz.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają