Warszawa, Bielany. Tragedia w Galerii Młociny. Zmarł jeden z klientów
Do dramatu doszło około godziny 19 w środę. Podczas zakupów bożonarodzeniowych, jeden z klientów najprawdopodobniej źle się poczuł. Jak informują świadkowie tego zdarzenia, mężczyzna "nagle osunął się na ziemię".
Do poszkodowanego natychmiast podbiegli inni ludzie. Rozpoczęto reanimację mężczyzny. Okazało się bowiem, że jego serce przestało bić.
Funkcjonariusze informacje o zgłoszeniu otrzymali o godzinie 18:25. Dotarli na miejsce razem z ratownikami medycznymi. Pomimo reanimacji trwającej kilkadziesiąt minut, nie udało im się uratować życia 61-letniego mężczyzny.
Policjanci pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratury. Miejsce zabezpieczała również straż pożarna.
Co to jest pierwsza pomoc? Jak jej udzielać?
Pierwsza pomoc to czynności pomagające w razie nagłego wypadku, urazu lub ataku choroby. Podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki zdarzenia.
Co robić, gdy poszkodowany nie oddycha?
Poszkodowany stracił przytomność, a jego oddech się zatrzymał? Jak najszybciej rozpocznij resuscytację krążeniowo-oddechową. Prowadź ją do momentu odzyskania przytomności przez poszkodowanego lub do przyjazdu karetki.
- Resuscytacja polega na naprzemiennym wykonywaniu 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych. Pomiędzy nimi udrażniaj drogi oddechowe. Najpierw ułóż osobę poszkodowaną na twardej i równej powierzchni. Klęknij z boku, na wysokości jej klatki piersiowej. Poproś inną osobę o pomoc i zmieniajcie się.
- Użyj defibrylatora, jeśli znajdziesz go w pobliżu. Może być np. w budynku użyteczności publicznej, jak dworzec, lotnisko, urząd, biurowiec.
U dzieci poniżej roku uciskaj mostek na głębokość 1/3 wysokości klatki piersiowej. Używaj do tego tylko 2 palców: wskazującego i środkowego, ułożonych na środku klatki piersiowej. Przy oddechach nie zatykaj nosa dziecka.