Potworny atak w Ursusie. Kobieta ledwo uszła z życiem. Dźgał ją nożem, szarpał za włosy

i

Autor: KSP KRP III

areszt dla sprawcy

Potworny atak w Ursusie. Kobieta ciężko ranna. "Dźgał ją nożem, szarpał za włosy"

2025-01-24 12:37

W Ursusie 54-letnia kobieta była bita, wyzywana i dźgana nożem przez swojego starszego o osiem lat partnera. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za znęcanie się oraz wyrządzenie konkubinie poważnych obrażeń ciała. - Daj szansę sobie pomóc. Każda forma przemocy jest przestępstwem! - apeluje asp. Małgorzata Gębczyńska z Komendy Stołecznej Policji.

Warszawa, Ursus. 62-latek skatował swoją partnerkę. Odpowie przed sądem

W poniedziałek do komisariatu w Ursusie wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu funkcjonariusze zastali ciężko ranną kobietę. Sprawcą okazał się jej konkubent.

- Policjanci ustalili, że 62-latek w trakcie kłótni ranił nożem w dłoń swoją 54-letnią konkubinę. Kobiecie została udzielona pomoc medyczna, a 62-letni sprawca został zatrzymany i po czynnościach osadzony w policyjnej celi - informuje asp. Małgorzata Gębczyńska.

W toku śledztwa ujawniono, że mężczyzna od ponad 10 lat znęcał się nad swoją partnerką i stosował wobec niej różne formy przemocy. Uderzał pokrzywdzoną po całym ciele, dźgał ją nożem, szarpał za włosy, groził jej pozbawieniem życia oraz znieważał ją i poniżał.

62-latek usłyszał już zarzut znęcania się i spowodowania poważnych obrażeń narządu ruchu na okres powyżej 7 dni. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj dalej pod materiałem wideo.

Norbert Z. który brutalnie zamordował swoją partnerkę usłyszał wyrok

Gdzie szukać pomocy w przypadku wystąpienia przemocy w rodzinie?

Prawo stoi po Twojej stronie! Zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jeśli jesteś ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia powiadom Policję 997, 112 lub prokuratora. Masz również prawo do złożenia na Policji lub w prokuraturze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osobę, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

W razie doznania obrażeń ciała zgłoś się do lekarza w celu udzielenia pomocy medycznej, możesz zażądać wystawienia bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie. To ważny dowód przeciwko sprawcy. Jeżeli potrzebujesz rozmowy, bezpłatnej porady prawnej, wsparcia psychologicznego albo udzielenia informacji o miejscach pomocy w Twojej najbliższej okolicy zadzwoń pod numer:

  • 800 120 002 - telefon Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", połączenie jest bezpłatne, możliwe całodobowo, 7 dni w tygodniu, przez cały rok (także w święta) lub napisz maila na adres: [email protected];
  • (22) 668 70 00 - Poradnia telefoniczna Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP, czynna w godzinach 12.00 - 18.00. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej lub napisz maila na adres: [email protected]
  • 600 07 07 17 - całodobowy, interwencyjny telefon Fundacji Centrum Praw Kobiet, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej
  • 888 88 33 88 - przeciwprzemocowy telefon dla kobiet Fundacji Feminoteka, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej. Działa także specjalna aplikacja Avon Alert, z której kobiety mogą korzystać również poza godzinami pracy telefonu.537 375 505 - telefon Fundacji Projekt Starsi, zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy wobec osób starszych, pon.-pt. od 12.00-16.00, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej, [email protected]
  • 800 120 226 Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 15.30 (połączenie bezpłatne). Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.
Sonda
Czy spotkaliście się ze zjawiskiem przemocy domowej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki