9 października może odmienić życie niejednego młodego biznesmena. W godz. 10-17 na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się kolejna edycja Targów Pracy i Przedsiębiorczości, czyli największej tego typu imprezy w kraju. To jedna z niewielu okazji, podczas których osoby poszukujące pracy mogą bezpośrednio porozmawiać z pracodawcami. Tegoroczna edycja zainteresowała aż 106 wystawców, którzy zaprezentują warszawiakom ok. 7 tysięcy ofert pracy lub stażu.
Zobacz też: PRACA: Koniec wyzysku na stażach i praktykach?
- Będą to głównie oferty w branży finansów i bankowości, informatyki, inżynierii, logistyki i transportu, sprzedaży, ale także w hotelarstwie i gastronomii, farmacji, medycynie i usługach opiekuńczych, ochronie osób i mienia, administracji publicznej oraz w służbach mundurowych - wymienia Katarzyna Żach ze stołecznego urzędu pracy, który współorganizuje imprezę. Ale oprócz spotkań z przyszłymi pracodawcami będzie można się także bezpłatnie poradzić specjalistów w Salonie Doradztwa Zawodowego. - Osoby odwiedzające targi będą mogły skorzystać z konsultacji, a także uczestniczyć w prezentacjach wyjaśniających, jak aplikować o pracę i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak budować karierę, opierając się na posiadanej wiedzy i doświadczeniu - dodaje Katarzyna Żach. Z kolei w Salonie Przedsiębiorczości dowiemy się, jak rozpocząć działalność gospodarczą, a doradcy odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości. Poszukujcy pracy nie ponoszą żadnych opłat za udział w targach.
I to: Dziecko czy praca? Co wybierze Joanna Liszowska po porodzie
Jak podaje urząd pracy, stopa bezrobocia w Warszawie wynosi 4,9 proc. i jest jedną z najniższych w kraju. Wciąż jednak pozostaje tu ponad 55 tysięcy osób, które nie mają pracy, z czego aż 46 proc. stanowią osoby długotrwale bezrobotne.