Po mszy celebrowanej przez biskupów pod przewodnictwem metropolity warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza (60 l.) pątnicy przejdą do I ołtarza, który ustawiony będzie się przy kościele Sióstr Wizytek. Tu wierni wraz z męsko-dziecięcym chórem archikatedralnym odśpiewają pieśni religijne i odczytana zostanie liturgia.
Stąd procesja prowadzona przez generałów zostanie odprowadzona z Krakowskiego Przedmieścia ul. Królewską na pl. Piłsudskiego pod ołtarz wybudowany przez wojsko. Na pątników czekać tam będą mundurowi wraz z rodzinami. Tym razem wiernym towarzyszyć będzie chór orkiestry wojskowej. Z pl. Piłsudskiego procesję poprowadzą rzemieślnicy warszawscy i przejdą ul. Ossolińskich do kościoła Seminaryjnego przy Pałacu Prezydenckim, gdzie wybudowany został III ołtarz.
Do ostatniego miejsca na mapie procesji, czyli kościoła św. Anny, poprowadzą wiernych i biskupów akademicy. Nieść będą relikwie św. Władysława z Gielniowa, patrona Warszawy. Przed kościołem abp Kazimierz Nycz przemówi do zgromadzonych.
Po błogosławieństwie Najświętszy Sakrament zostanie wniesiony do św. Anny, gdzie ok. godz. 13 odczytane zostanie kazanie. - W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele wszystkich parafii z okolic Traktu, Starego i Nowego Miasta - mówi ks. Henryk Malecki z Kurii Warszawskiej.
Oprócz studentów również dzieci komunijne, szkoły i stowarzyszenia katolickie czy harcerze. Przy okazji procesji zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Krakowskie Przedmieście, Ossolińskich, odcinek Królewskiej między Traktem a pl. Piłsudskiego. Ten obszar wyłączony zostanie również z parkowania.