Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

Raków - Legia: Legia uratowała zwycięstwo! Męczarnie w 11 na 10

2020-08-22 22:01

Nie tak inaugurację sezonu wyobrażali sobie kibice Legii Warszawa. Obrońcy tytułu mają twardy orzech do zgryzienia przed II rundą eliminacji Ligi Mistrzów. Mimo 45 minut gry w 11 na 10, to Raków długimi momentami zdecydowanie przeważał w tym spotkaniu. Podopieczni Marka Papszuna mają prawo być rozczarowani rezultatem. Dwie bramki Tomasa Pekharta uratowały zwycięstwo i trzy punkty "Wojskowym".

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2 (0:1)
50' Kun - 17', 84' Pekhart

Raków: Szumski - Petrasek, Wilusz, Piątkowski, Tudor, Sapała, Schwarz, Tijanić, Cebula (78' Niewulis), Kun, Gutkovskis (77' Musiolik)

Legia: Boruc - Karbownik, Jędrzejczyk, Lewczuk (46' Wieteska), Luis Rocha (57' Mladenović) - Rosołek, Slisz, Antolić (75' Kapustka), Gwilia (57' Kante), Luquinhas - Pekhart

Mistrz Polski Legia Warszawa kontynuuje zwycięską serię w tym sezonie. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wygrali trzecie spotkanie z rzędu. Drugi raz jednak kibice mają prawo być zmartwieni stylem, w jakim "Wojskowi" pokonali kolejnego przeciwnika. Obrońcy tytułu w 1. kolejce PKO Ekstraklasy bardzo długo męczył się z Rakowem Częstochowa.

Wynik meczu po bardzo dobrym początku spotkania otworzył Tomas Pekhart, który znakomicie wykończył dośrodkowanie Artura Jędrzejczyka. Raków doszedł do głosu, ale wydawało się, że spotkanie padnie łupem "Wojskowych" po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Maciej Wilusz. Nic bardziej mylnego! Po zderzeniu głową z Gutkovskisem, Igor Lewczuk nie mógł kontynuować meczu.

Na początku drugiej odsłony Mateusz Wieteska, który wszedł na boisko nie upilnował Kuna, który trafił do siatki. Raków przeważał grając w dziesiątkę. Wydawało się, że gospodarze w końcu wyjdą na prowadzenie. Kolejny raz los spłatał wszystkim figla. Kontra wyprowadzana przez znakomitego Luquinhasa zakończyła się fenomenalną asystą Rosołka, który zagrał piętą do Pekharta, a ten ustalił wynik na 2:1!

Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa:

Raków Częstochowa - Legia Warszawa

90+5' 1:2

KONIEC MECZU!

90+4'

ROSOŁEK! Pędzi z piłką Luquinhas, zagrywa do młodego piłkarza Legii, ale świetnie broni Szumski. Zabrakło siły w tej akcji.

90+4'

Pewnie chwyta piłkę na przedpolu Boruc. Legia rusza z akcją. Kante nie zdołał oddać strzału z pola karnego.

90+1'

Dobra akcja Legii, ale Mladenović wyrzucony do boku podaniem od Kapustki. Próbę dośrodkowania zablokował obrońca Rakowa.

90'

Pięć minut dłużej piłkarze pograją w tym meczu.

89'

Martins uderza sprzed pola karnego. Niewiele brakowało, by piłka znalazła drogę do siatki.

87'

Zmiana w Legii: schodzi Pekhart, wchodzi Martins.

86'

84' 1:2

GOOOOOOOOL!

Nic na to nie wskazywało! Luquinhas przyspieszył. Zagrał do Rosołka, który piętką zagrał do Pekharta, a ten podwyższył wynik na 2:1!

83'

Petrasek uderza z pola karnego, ale piłkę pewnie chwyta Boruc.

82'

78'

Bardzo ważna interwencja Petraska! Kapustka zagrywa do Mladenovicia, ten wolejem od ziemi zagrał do Pekharta. Czech został uprzedzony przez defensora.

78'

Zmiana w zespole Rakowa: schodzi Cebula, wchodzi Niewulis.

77'

Zmiana w zespole Rakowa: schodzi Gutkovskis, wchodzi Musiolik.

76'

Żółta kartka dla Luquinhasa i... powrót na boiska Ekstraklasy Kapustki!

75'

Legia nie stworzyła sobie dziś zbyt wielu okazji. Fani "Wojskowych" mają prawo się niecierpliwić.

71'

Strata Mladenovicia pod polem karnym Rakowa. Obrońca od razu fauluje, by uniemożliwić kontrę rywalom. Żółta kartka.

70'

Zdecydowanie Raków nie wygląda na zespół, który gra w dziesiątkę w tym meczu. Lada moment gospodarze mogą strzelić drugiego gola. Cały czas napierają na Legię.

68'

Tudor faulowany przez Mladenovicia na wysokości pola karnego.

64'

Długa piłka do Mladenovicia, podanie zostało wybite, ale piłka nagle trafia pod nogi Kante. Wolej, obrona i słupek. Co za okazja dla gospodarzy!

62'

Raków gra w dziesiątkę bez żadnych kompleksów przed mistrzem Polski. Podopieczni Marka Papszuna stwarzają sobie okazje do strzałów.

57'

Antolić uderza sprzed pola karnego. Piłka o kilkadziesiąt centymetrów minęła słupek. Zmiana w Legii: schodzą Rocha i Gwilia, wchodzą Mladenović i Kante.

56'

Przewraca się w polu karnym Luquinhas, ale tym razem nie ma mowy o faulu.

55'

Wielka radość w Bełchatowie wśród kibiców Rakowa!

52' 1:1

GOOOOOOOL! Kun trafił do siatki, co wykazała analiza VAR.

50'

Raków już miał się cieszyć z gola, gdy nagle piłkę z linii bramkowej wybił Jędrzejczyk! Analiza VAR!

48'

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Zmiana w Legii: schodzi Lewczuk, wchodzi Wieteska.

Karetka pod szatnią Legii Warszawa! Redaktor Canal+, Bartosz Ignacik poinformował, że Igor Lewczuk nie dokończy tego spotkania.

45+4'

CZERWONA KARTKA DLA WILUSZA ZA TAKTYCZNY FAUL! To był jego drugi żółty kartonik w tym spotkaniu.

45+2'

Taktyczny faul Rochy. Obrońca Legii miał świadomość, że dostanie żółtą kartkę.

45'

Fatalna strata Lewczuka. Strzał napastnika Rakowa mija bramkę o centymetry.

42'

Co za zagranie Tijanicia! Piłka przeleciała między nogami Antolicia. Gutkovskis strzela, ale pomylił się nieznacznie. Najlepsza okazja Rakowa w tym meczu!

41'

Długo trwało opatrywanie obu zawodników, ale chyba obaj będą w stanie kontynuować spotkanie. Lewczuk na głowie ma spory opatrunek.

39'

Lewczuk i Gutkovskis zderzyli się głowami. Obaj cierpią przy środkowej linii boiska i potrzebują pomocy medycznej.

38'

Gwilia wypuszcza Luquinhasa w pole karne. Ten szukał jednego z dwóch napastników Legii, ale żaden z nich nie przeciął podania.

35'

Pekhart w ostrej walce z Petraskiem. Obaj się szarpali, ale to wieżowiec Rakowa pada na murawę trzymając się za twarz.

33'

28'

Raków coraz częściej dochodzi do głosu. Legia prosi się o gola jeszcze przed przerwą.

23'

Petrasek uderza głową. Pomylił się nieznacznie.

20'

Gutkovskis brzydko fauluje Slisza. Kolejna żółta kartka dla piłkarza gospodarzy.

19'

Rzut rożny dla Rakowa. Goście wybijają piłkę.

16' 0:1

GOOOOOOOOOL!

Legia Warszawa już prowadzi! Wrzuca Luquinhas, ale za długa piłka mija wszystkich zawodników. Zamyka akcję Jędrzejczyk, który wrzuca futbolówkę na głowę Pekharta. Ten z czterech metrów trafia do siatki.

15'

Rosołek huknął sprzed pola karnego, ale piłka minęła o wieeeele metrów światło bramki. Warto jednak próbować. Na murawie jest coraz więcej wody.

14'

11'

Tudor przebojem pędził skrzydłem, zagrał w środek pola, ale tam znakomicie zachowali się obrońcy Legii.

10'

Widać, że Raków nie boi się gości. Wysoko ustawieni częstochowianie, gdy Legia jest na własnej połowie.

7'

Wilusz fauluje przebojowo zbliżającego się do pola karnego Luquinhasa. Żółta kartka!

5'

Dośrodkowanie Antolicia z rzutu wolnego. Lewczuk główkuje, nad poprzeczką!

3'

Spokojny początek. Bardzo mokra murawa z pewnością będzie płatać figle.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

Za nami losowanie stron. Ostatnie chwile do rozpoczęcia spotkania.

Raków też już na murawie!

Piłkarze gości już na boisku!

Legia nie wygrała jeszcze z Rakowem Częstochowa na wyjeździe!

Grzmi w Bełchatowie. Oby obyło się bez burzy.

Nawałnica przeszła nad stadionem w Bełchatowie. Na szczęście już nie pada, ale murawa z pewnością będzie płatała figle.

ZNAMY SKŁADY!

Raków: Szumski - Petrasek, Wilusz, Piątkowski, Tudor, Sapała, Schwarz, Tijanić, Cebula, Kun, Gutkovskis

Legia: Boruc - Karbownik, Jędrzejczyk, Lewczuk, Luis Rocha - Rosołek, Slisz, Antolić, Gwilia, Luquinhas - Pekhart

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa - Legia Warszawa. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Źródło: Raków - Legia: Legia uratowała zwycięstwo! Męczarnie w 11 na 10