Jednym z najważniejszych zadań Warszawy jest rozwój transportu publicznego, przekonywanie mieszkańców do przesiadania się do pojazdów transportu publicznego, które nie emitują zanieczyszczeń – tramwajów, metra, szybkiej kolei miejskiej, autobusów elektrycznych, a nawet na rowery publiczne. Kolejnym ważnym krokiem jest promowanie elektromobilności, czyli samochodów elektrycznych i hybrydowych. Dlatego wkrótce w Warszawie powstaną nowe stacje ładowania takich pojazdów.
TARGÓWEK: 85-letni mężczyzna UMIERAŁ na ulicy. Na RATUNEK było bardzo mało czasu
Napędy alternatywne – np. elektryczne – są jednym z elementów działań przybliżających nas do poprawy jakości powietrza. Inwestycje w elektromobilność przyczyniają się do zmniejszenia zawartości w powietrzu pyłu zawieszonego oraz szkodliwych tlenków azotu i tlenków siarki. Korzystanie z pojazdów przyjaznych środowisku wpłynie także na redukcję emisji dwutlenku węgla oraz obniżenie poziomu hałasu.
Nowe sygnalizacje na Pradze i we Włochach. Drogowcy rozstrzygnęli przetarg
Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych w Warszawie powinno działać minimum 1000 punktów do ładowania pojazdów napędzanych energią elektryczną. Obecnie w stolicy są 54 stacje ze 144 punktami ładowania. Ponadto w tym roku różni inwestorzy wybudują kolejnych 21 stacji z 41 punktami. Oznacza to, że zgodnie z ustawą, do końca tego roku, zainstalowanych powinno zostać przynajmniej 815 kolejnych punktów.
MAKABRA! Zasłabł za kierownicą i zdemolował telewizję
W przygotowanym przez Biuro Infrastruktury projekcie stołecznego "Planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych" wskazano lokalizacje, w których można uruchomić 1034 punkty ładowania w 517 stacjach. Wszystkie planowane stacje będą standardowo wyposażone w dwa punkty ładowania. W jednym miejscu może zostać zainstalowanych kilka stacji. W ramach konsultacji zbieramy uwagi i opinie dotyczące wskazanych lokalizacji.
Warszawa: Ciężarówka zerwała sieć trakcyjną. Utrudnienia w komunikacji
Przeczytaj projekt planu i zobacz lokalizacje stacji ładowania w podziale na dzielnice.
Udział w konsultacjach można wziąć telefonicznie, podczas trwania dyżurów 28 kwietnia i 14 maja w godz. 14-18 (tel. 22 443 36 19 lub 22 443 36 24), lub mejlowo wysyłając pytania i uwagi na adres [email protected].
20 maja w godz. 17-19 podczas wideokonferencji lub spotkania (w zależności od sytuacji epidemicznej) urzędnicy przedstawią szczegóły planu lokalizacji stacji ładowania i opowiedzą według jakich kryteriów zostały wybrane.
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.