Władcę prehistorycznych oceanów będziemy mogli podziwiać dzięki specjalnemu ekranowi, który umożliwia wyświetlanie obrazów w powietrzu i łączenie rzeczywistej scenografii z treściami cyfrowymi. Rekina zobaczymy chociażby na tle stacji metra. Pozwoli nam to porównać wielkość dobrze znanych obiektów do rozmiarów Megalodona, który mógł mierzyć nawet 18 metrów - to wysokość 6-piętrowego bloku.
Polecany artykuł:
Megalodony pojawiły się na Ziemi około 16 milionów lat temu, a wymarły około 2,6 miliona lat temu. Polowały na wieloryby, wielkie żółwie i rekiny. Nazwa, którą nadał im Louis Agassiz, w języku greckim oznacza wielkie zęby i absolutnie nie jest przesadzona. Olbrzymie rekiny dysponowały bowiem 20-centymetrowymi zębami, dłuższymi niż kły smilodonów, drapieżników znanych jako tygrysy szablastozębne.
Polecany artykuł:
Megalodon, postrach prehistorycznych oceanów i przypuszczalny przodek żarłacza białego, pojawi się w budynku Hipopotamiarni w piątek, 24 listopada o godz. 13.00 i będzie go można podziwiać do poniedziałku, 27 listopada do godz. 16.00. Do udziału w wydarzeniu „ZOObacz prehistorycznego rekina w warszawskim ZOO” upoważnia ważny bilet wstępu do ogrodu zoologicznego.