Robot będzie walczył z koronawirusem!

i

Autor: Michał Teperek Dział Fotomedyczny WUM Robot będzie walczył z koronawirusem!

Robot będzie walczył koronawirusem! Już wkrótce zacznie "pracę" szpitalu na Banacha [GALERIA, WIDEO]

2020-04-06 19:05

W walce z epidemią koronawirusa liczy się teraz każdy pomysł, każda para rąk i każda para... kółek. Wkrótce korytarzami Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha do walki z COVID-19 ruszy robot!

Robot UVD wygląda jak połączenie samobieżnego odkurzacza z pionowym zestawem świetlówek, jednak jego działanie jest nie do przecenienia: jest przeznaczony do "sterylizacji obszarów wysokiego ryzyka zakażenia i zredukowanie rozprzestrzeniania się wirusa". Krótko mówiąc dzięki promieniom ultrafioletowym (emitują je te pionowe "świetlówki") niszczy skutecznie wszelkie patogeny, a tym samym ogranicza w ten sposób rozprzestrzenianie się koronawirusów bez narażania personelu szpitala na ryzyko infekcji.

Najwięcej zarażeń na Mazowszu, najwięcej też ofiar śmiertelnych koronawirusa: blisko 1/4 wszystkich przypadków!

Robot UVD z jednej strony zapewnia skuteczną walkę z patogenami takimi jak koronawirusy czy bakterie, przyczyniając się do znacznego ograniczenia ryzyka infekcji, z drugiej - ogranicza koszty dezynfekcji dzięki oszczędności czasu i kosztów pracy personelu. Jest w pełni autonomiczny i po wstępnym zaprogramowaniu nie wymaga już obsługi: samodzielnie przemierza szpitalne sale korytarze. Kiedy baterie się wyczerpują wraca do bazy, aby je podładować. Wkrótce taki właśnie robot pojawi się na korytarzach i w salach Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM przy ul. Banacha.

Podwarszawscy Pallotyni w kwarantannie! Wyższe Seminarium Duchowne w Ołtarzewie całkowicie odizolowane!

Zautomatyzowany proces dezynfekcji powierzchni szpitalnych, głównie sal chorych, bloków operacyjnych, korytarzy to rozwiązanie ultranowoczesne, a na dzisiejsze czasy wręcz wymarzone - cieszy się Robert Tomasz Krawczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Pracownicy stacji dializ pracują ponad siły, a pacjenci i tak mają im za złe!

Badania potwierdziły skuteczność dezynfekcji za pomocą promieniowania UVC o poziomie 99,99% w przypadku wirusów z grupy korona. A nasz robot w sposób powtarzalny, bezpieczny dla personelu i w pełni automatyczny dezynfekuje powierzchnie w szpitalach, w powierzchniach, wszędzie tam gdzie potencjalnie personel medyczny może mieć kontakt z osobami zakażonymi i koronawirusem - tłumaczy Adam Centkowski, specjalista ds. nowych technologii medycznych w firmie Med&Care, wyłącznego dystrybutora tych urządzeń w Polsce.

Ślub w czasach zarazy? Warszawiacy mówią: NIE! I masowo odwołują uroczystości!

Robot będzie walczył z koronawirusem!

W Polsce to pierwszy egzemplarz tego robota, pracuje on pełną parą w ok. 2000 szpitalach w Chinach spełniając swoje zadanie. W europejskich szpitalach, we Włoszech czy w Wielkiej Brytanii również wprowadzono go do praktyki klinicznej. Dlatego też bardzo zachęcamy do pomocy wszelkich ewentualnych sponsorów, wszystkie instytucje i osoby, które mogłyby nam pomóc w nabyciu tego ultranowoczesnego sprzętu - dodaje rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś.

 Zwolnili ratowniczkę za szczerość! Po reakcji mediów podobno przywrócili do pracy. Ale nie ma potwierdzenia!

Prof. Simon o leczeniu koronawirusa

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki