Jaktorów. Zatrzymano mężczyznę, który odgryzł żonie fragment ucha
W piątek (13 grudnia) Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim poinformowała o zatrzymaniu 34-letniego mieszkańca powiatu. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kobiecie potrzebującej natychmiastowej pomocy. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze z Jaktorowa ustalili, że nietrzeźwy mąż wszczął awanturę, w czasie której odgryzł partnerce fragment ucha.
Poszkodowana otrzymała pierwszą pomoc medyczną i została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Jednocześnie agresor został obezwładniony i doprowadzony do jednostki.
Czytaj dalej pod materiałem wideo.
Polecany artykuł:
Sprawca przemocy domowej został aresztowany
Badanie alkomatem wykryło 2 promile w organizmie 34-latka.
- Podczas dalszych czynności po złożeniu przez pokrzywdzoną zawiadomienia o znęcaniu się nad nią przez męża, policjanci ustalili, że od ponad pół roku 34-latek często stosował wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną. Ich przejawami było znieważanie, grożenie, ale także bicie kobiety i uniemożliwianie jej wyjścia z domu - informuje asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim.
Zebrane materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.
Gdzie szukać pomocy w przypadku wystąpienia przemocy w rodzinie?
Prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia swoich bliskich. Jeśli jesteś ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.
Prawo stoi po Twojej stronie!
W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia powiadom Policję 997, 112 lub prokuratora. Masz również prawo do złożenia na Policji lub w prokuraturze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osobę, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.
W razie doznania obrażeń ciała zgłoś się do lekarza w celu udzielenia pomocy medycznej, możesz zażądać wystawienia bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie.Jeżeli potrzebujesz rozmowy, bezpłatnej porady prawnej, wsparcia psychologicznego albo udzielenia informacji o miejscach pomocy w Twojej najbliższej okolicy zadzwoń pod numer:
- 800 120 002 - telefon Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", połączenie jest bezpłatne, możliwe całodobowo, 7 dni w tygodniu, przez cały rok (także w święta) lub napisz maila na adres: [email protected];
- (22) 668 70 00 - Poradnia telefoniczna Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP, czynna w godzinach 12.00 - 18.00. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej lub napisz maila na adres: [email protected]
- 600 07 07 17 - całodobowy, interwencyjny telefon Fundacji Centrum Praw Kobiet, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej
- 888 88 33 88 - przeciwprzemocowy telefon dla kobiet Fundacji Feminoteka, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej. Działa także specjalna aplikacja Avon Alert, z której kobiety mogą korzystać również poza godzinami pracy telefonu.
- 537 375 505 - telefon Fundacji Projekt Starsi, zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy wobec osób starszych, pon.-pt. od 12.00-16.00, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej, [email protected]
- 800 120 226 Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 15.30 (połączenie bezpłatne). Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.