seniorka, policja - zdjęcie podglądowe

i

Autor: Archiwum seniorka, policja - zdjęcie podglądowe

JAK TAK MOŻNA?!

Rodzinny horror pod Ostrołęką. Paweł B. zamienił życie mamy w piekło. Po wszystkim powiedział: "Tylko żartowałem"

2025-04-02 12:10

Paweł B. (44 l.) z Małkini Górnej stanie przed sądem za znęcanie się nad własną matką. Groził jej nożem, oszpeceniem, pozbawieniem życia, a nawet spaleniem domu. Podczas przesłuchania powiedział, że "tylko żartował". W przeszłości już został skazany za znęcanie się nad rodzicami. Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo w sprawie makabrycznych tych wydarzeń.

Rodzinny horror pod Ostrołęką

Trudno to sobie wyobrazić!! Jak wynika z ustaleń śledczych, Paweł B. z Małkini Górnej urządził swojej matce prawdziwe piekło na ziemi. Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej postawiła mu zarzut znęcania się nad matką, W.B. Mężczyzna miał dopuszczać się zarówno przemocy psychicznej, jak i fizycznej.

Zabójstwa emerytek w Warszawie

Nie tylko wszczynał awantury, będąc pod wpływem alkoholu i na trzeźwo, ale także wyzywał matkę, popychał ją i ośmieszał, nie dawał spać i izolował od bliskich. Gdy agresja sięgała zenitu, niszczył wyposażenie domu, po czym grożąc nożem wrzeszczał, że ją zabije, a dom spali!

Czytaj dalej pod materiałem wideo.

"Tylko żartowałem"? Szokujące tłumaczenie oprawcy

W trakcie przesłuchania Paweł B. częściowo przyznał się do winy, ale zbagatelizował swoje zachowanie. Jak informuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, mężczyzna tłumaczył się, że jedynie "żartował". Takie tłumaczenie nie przekonało jednak śledczych, którzy zdecydowali o skierowaniu go na badania psychiatryczne.

Okazuje się, że Paweł B. nie jest nowicjuszem w konfliktach z prawem. Był już wcześniej karany sądownie, w tym w 2022 roku za znęcanie się nad rodzicami. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, na wniosek prokuratury, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. To najsurowszy środek zapobiegawczy, który ma zapewnić bezpieczeństwo pokrzywdzonej i prawidłowy tok postępowania. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Gdzie szukać pomocy w przypadku wystąpienia przemocy w rodzinie?

Prawo stoi po Twojej stronie! Jeśli jesteś ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia zadzwoń pod numer alarmowy 112. Masz również prawo do złożenia na Policji lub w prokuraturze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osobę, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

W razie doznania obrażeń ciała zgłoś się do lekarza w celu udzielenia pomocy medycznej, możesz zażądać wystawienia bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie.Jeżeli potrzebujesz rozmowy, bezpłatnej porady prawnej, wsparcia psychologicznego albo udzielenia informacji o miejscach pomocy w Twojej najbliższej okolicy zadzwoń pod numer:

  • 800 120 002 - telefon Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", połączenie jest bezpłatne, możliwe całodobowo, 7 dni w tygodniu, przez cały rok (także w święta) lub napisz maila na adres: niebieskalinia@niebieskalinia.info; 
  • (22) 668 70 00 - Poradnia telefoniczna  Ogólnopolskiego Pogotowia  dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP,  czynna w godzinach 12.00 - 18.00. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej lub napisz maila na adres: poradnia@niebieskalinia.pl
  • 600 07 07 17 - całodobowy, interwencyjny telefon Fundacji Centrum Praw Kobiet, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej
  • 888 88 33 88 - przeciwprzemocowy telefon dla kobiet Fundacji Feminoteka, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej. Działa także specjalna aplikacja Avon Alert, z której kobiety mogą korzystać również poza godzinami pracy telefonu.
  • 537 375 505 - telefon Fundacji Projekt Starsi, zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy wobec osób starszych, pon.-pt. od 12.00-16.00, opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora osoby dzwoniącej, fundacja@projektstarsi.pl
  • 800 120 226 Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 15.30 (połączenie bezpłatne). Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.
Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki